Pomoc – vztah na dálku

Karolína zeptal se před 3 roky

Dobrý den,
Jmenuji se Karolína, 19 let, a píši zde kvůli mému  problému, který se vyskytl v mé rodině zrovna tenhle týden. Jsem celkem zoufalá tak se obracím na Vás…
Abych začala úplně od začátku. Již před rokem jsem se na jedné internetové stránce pro fanoušky anime seznámila s jedním klukem se kterým jsme se po delší době staly kamarády. Po bližším poznání jsem zjistila že je z Ameriky a momentálně míří na 3 roky do armády na výcvik. Je mu 24 let, vím jak vypadá, mám spoustu fotek které mi posílá denně. Nyní je už rok u armády, veškeré věci co mi kdy řekl jsou potvrzené a důvěryhodné, tudíž si nemyslím že by mi lhal. Mám jeho telefonní číslo které také odpovídá tomu co mi řekl a odkud pochází. Znám jeho matku a sourozence též, stejně tak jeho nejbližšího kamaráda. Je to téměř 5 měsíců co se mi začal líbit už více než jako kamarád, tak jsem se mu to rozhodla říct. Nebyl proti jelikož se mu prý líbím také. Nyní jsme tedy přes měsíc spolu, spokojení a šťastní. Chtěli by jsme se moc potkat aby se náš vztah mohl posunout dál.
Osud tomu ale chtěl aby se o našem vztahu dozvěděli rodiče. Ani jeden s tím nesouhlasí, přesně naopak, vyžadují po mně abych to okamžitě ukončila. Já jsem ale ve vztahu šťastná a doopravdy ho nechci ukončovat jen kvůli rodičům a zlomit tak nejen své srdce, ale také to jeho. Ani jeden jsme nikdy partnera neměli takže pro nás oba je tohle úplně něco nového a jedinečného. Jednoduše nechceme od sebe… Naopak chceme vidět co dále nám náš vztah ukáže.
Chápu že se o mě rodiče bojí. Chápu, že nechtějí aby se mi něco stalo, ale jejich starost přehání až moc. Matka tvrdí že mi přítel lže a využívá mě jen pro peníze, což vyčetla někde na internetu že se někteří lidé vydávají za americké vojáky aby poté využily mladé, důvěřivé dívky. Nikdy se mě na peníze ale nezeptal, naopak mi nabídl jeho vlastní kdybych cokoli potřebovala. Matka mě neposlouchá a stále si tvrdí svoje a drží se svého názoru, i když jsem jí několikrát řekla že peníze po mě za celý rok co se známe nechtěl. Pořád tvrdí že mi lže a chce mi jen ublížit. Nevím co říct aby to bylo lepší protože kdykoliv se snažím něco vysvětlit, naše konverzace se změní v bouřlivou výměnu názorů po které následuje hádka. Abych to ještě přiblížila, matka je rasistka a můj přítel je afroameričan… To jen přidává na celkový problém. Sama věřím že kdyby nebyl přítel afroameričan, tak vážně by to moje matka nebrala. Já osobně ho miluju, na rase mi absolutně nezáleží.
Otec je skoro stejný. Zrovna dnes mi řekl jak moc jim to s matkou ubližuje a ať to ukončím. Tvrdí že ho vůbec neznám a že pokud někoho neznáte osobně, neznáte jej. Po mé odpovědi, že proto se chceme s přítelem potkat, abychom se my dva lépe poznali a aby se oni seznámili s ním, tvrdil že mi jen ublíží, dokonce unese a využije a další takové představy, tudíž to nepřichází v úvahu. Přítel o všem samozřejmě ví a v těchhle těžkých časech je jediný který mě dokáže uklidnit. Říkal že chce velice moc poznat moje rodiče a ukázat jim že se v něm pletou. Oni ale zájem nemají tak nevím, co v téhle situaci dělat.
Bojím se moc čeho dalšího a jak daleko moji rodiče půjdou jen aby mi zabránili ve vztahu. Nechci přítele ztratit. I když je náš vztah jen přes internet což moji rodiče absolutně nechápou i když je to v dnešní době úplně normální, velmi jej miluji a vážím si ho, stejně jako on mě. Na jednu stranu se nechci stavit proti rodičům jelikož je mám ráda. Sice spolu moc od dětství nevycházíme, především s matkou ale i tak je mám ráda. Na druhou stranu ale už je mi 19, jsem dospělá a tak nějak už nemají právo zakazovat mi nebo mi naopak říkat s kým chodit a s kým ne apd.
To bude z mé strany asi vše… Předem děkuji za odpověď.
Hezký den, Karolína.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.