Poraďte prosím, nerozumím mu…

Pajuuskaaa zeptal se před 3 roky

Dobrý večer. Mám dotaz ohledně mého vztahu. Jsme spolu půl roku. Má práci takovou, že moc času na mě nezbývá. Jde ale o to, že si nerozumíme v určitych situacích. Pokud mu řeknu, že mi něco vadí, nebo se zeptám, proč se určitá věc stala, začne mne napadat, s tím, že já tohle a tamto…
Tak moc si vše vztahuje na to, že na něj útočím. Místo toho, aby mi to vysvětlil. V dané situaci mi to ublíží a já si říkám, jestli si mnou není moc jistý, že se takhle chova. Nebo jestli mu vůbec záleží na tom, abychom byli spolu. 
Dnes třeba slíbil, že mi zavolá. Byl večer a nic. A tak volám já a ptám se. Opravdu nebylo pět minut? Já se těšila…začal útok, že on v práci nesedí a že snad spolu mluvíme teď. Pár zpráv ten den napsal. 
Ale na moji otázku, proč mu za tu chvilku nestojím, byla odpověď…tak si najdi někoho, kdo tě trápit nebude. Řekla jsem, že bych moc chtěla, aby odpovědi bylo, udělám vše, abych tě netrápil. 
Z jeho pohledu cítím, že mě má rád. Ale nerozumím reakcím, kdy něco vyčtu. Prod Vás moc o Váš názor. Nerada bych si sama sobě nalhávala a nerada bych krivdila.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Pájo,
těžká věc, působí to tak, že nejste nasycena jeho láskou, pozorností a to vás znejistuje o tom, zda jste milována a o tom, zda vztah je pro něj důležitý… Každý v té věci máte jinou potřebu … To není dobré – vy budete frustrovaná a z toho stavu z vás půjdou žádosti, prosby, výčitky, konstatování o tom, jak to máte … on potřebu má jinou, vaše chování bude cítit jako nátlak a útok na jeho přirozenost… 
Bohužel vztah musí se přizpůsobit tomu pomalejšímu tempu, tomu, kdo dává míň – takže se musíte stáhnout – uvidíte, jestli v tom režimu naleznete pohodu nebo budete mít pocit příliš otevřeného vztahu a zařídíte se podle toho…
Výčitky nemá nikdo rád, ale člověk, který není schopen k vám jít s pochopením, to nejsou dobré indicie…
Nevolejte mu, když se neozve….
doporučuji knihu Mars a Venuše si spolu začínají …  
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.