porucha-erekce-u-partnera-psychicke-priciny

Linda zeptal se před 10 měsíců

Dobrý den, mám pár měsíců nového partnera, oba máme za sebou neúspěšná manželství, jsme čtyřicátníci. Mám dvě děti, on jedno. Můj nový vztah má spíš asi na dnešní dobu takové pomalejší tempo, než je obvyklé, ale oběma nám to tak vyhovuje, postupně se poznávat, podnikat různé věci…Ani jeden nemáme moc času, vídáme se zatím 1-2x týdně. Velice si ale rozumíme, jsme spolu pořád v kontaktu, emočně spojení, cítíme se zamilovaně, toužíme po sobě, \“chemie\“ funguje, často se líbáme, hladíme, objímáme, cítíme k sobě přitažlivost. Zatím jsme spolu strávili jen jednu noc. Partner byl pozorný, věnoval se mi, mazlil se se mnou, ale bohužel se pro mě nejdřív trochu nepochopitelně snažil vyhnout tomu, abych se ho dotýkala na intimních místech. K milování nedošlo, jen mi řekl, že se stydí. Nechtěl si ani svléknout trenky. Nedělala jsem z toho vědu, nic jsem neřešila, ale dost mě to zaskočilo. Pak mi napsal, že by se se mnou býval chtěl milovat, ale že už mnoho let má nějaký blok, který vznikl během jednoho předchozího vztahu, kdy se prostě při pomyšlení na to najednou \“vypne\“. Na to jsem odpověděla, že to bude nejspíš nějaká psychická záležitost. (Jinak je zcela zdravý, sportuje apod.) Chtěla jsem se zeptat, jak bych jako partnerka mohla k tomuto problému přistoupit, abych mu pomohla. V sexuálním životě spolu teprve začínáme a je tam zatím určitý stud. Nechci nijak tlačit na pilu. Nechtěla bych se však milování ve vztahu vzdát. Myslím si, že on má trochu pošramocené sebevědomí z předchozích vztahů. Nevím, co bych mohla jako partnerka pro něj udělat, když se styděl i svléknout. Nechci mi prohloubit jeho trauma nebo nějaké negativní pocity. Mám s ním zkusit mluvit o tom, za jakých okolností se mu to kdysi poprvé stalo, jak reagovala jeho partnerka? Nějak si nevím rady a kvůli jeho stydlivosti si nejsem jistá, jestli by byl ochoten vyhledat odbornou pomoc. Prý kdysi na začátku někde byl a bylo mu doporučeno si najít novou partnerku. To ale evidentně moc nepomáhá…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.