poruchy-prijmu-potravy

Viktorie zeptal se před 3 roky

Dobrý den, Už je to více než rok, co jsem si začala uvědomovat, že nemám zdravý vztah k jídlu a mému vzhledu. Začalo to tím, že jsem jídlo vynechávala, dost cvičila a postupně přestávala jíst uplně. Sice jsem hubla, ale nikdy ne tolik, abych vypadala jako “typická” anorektička a přesně proto jsem si myslela, že ani nemocná být nemůžu. Ve výsledku jsem asi anorexii měla/stále mám. Horší bylo, když mě asi půl roku nutilo okolí “uzdravit se” a tak jsem si řekla, že od 1.1.2020 budu jíst alespoň 3 jídla denně okolo 900kcal dohromady. V ten moment, se to asi začalo vymykat kontrole ještě víc. Od té doby se mi střídají stavy záchvatovitého přejídání a anorexie a ne a ne najít rovnováhu. Buď jím 1 jídlo za třeba 3 dny a nemám hlad, nevadí mi to. Nebo mám naopak uplné záchvaty, kdy jsem schopna (ackoliv nejsem nijak moc obezni, od malicka mi vsichni rikali anorekticko) sníst tolik jidla, co ostatni nesni za 3 dny a nekoncim s jedenim, ani kdyz u toho pláču a je mi opravdu hodně špatně. Nemohu se ovládat. Nevim, co je to pocit hladu ani pocit sytosti. Je něco, co by mi mohlo alespon mirne pomoci v tom, nepreskakovat mezi tema dvema nemocema? nebo je nejvhodnejsi a jedina moznost, zacit to resit s psychologem v ordinaci. Prijdu si totiz, ze nejsem dostatecne nemocna na to, abych se lecila, protoze nemam ani 40kg ani 100kg. Děkuji moc za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Viki,
sama tušíte, že je to na spolupráci s psychologem – tak do toho jděte – začala bych vztahem k sobě, jak je na tom vaše sebeláska, vztah k tělu…. A následně vztahy k ženství a v rodině…. vzorce je potřeba uvidět i ty podvědomé a zkusit je uzdravovat třeba léčebnou meditací.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.