Přecitlivělost

Aneta zeptal se před 4 roky

Dobrý den. Je mi 20 let. Od mala jsem hrozně přecitlivělá. Všechno se mě dotkne, všechno si moc beru a rozbrečí mě skoro každá kravina. V dětství jsem žádné trauma neprožila.
Když něco udělám špatně, často v tom vidím pomalu konec světa. Negativní poctity mě pohlcují. Prožívám je mnohem intenzivněji a delší dobu než pozitivní pocity. Často stačí, že mě rozhodí jedna nebo pár věcí a jsem rozhozená úplně a začnu být nervozní. Ten stav trvá hodinu nebo i dýl. Místo toho, abych se snažila zlepšit si náladu, tak myslím na další nepříjemné věci, často na věci, které souvisí nějak s tím, co mě právě rozhodilo a je mi ještě hůř. Nervozita často přechází v podráždění a pak v netečnost. Potom se mi nechce už vůbec nic dělat ani věci, které mě normálně baví. Jen bych netečně seděla nebo ležela a nic neděla. Sotvna se mi chce chodit nebo myslet.
Nedokážu ovládat svoje emoce.
Co mám dělat?
Děkuju za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 roky

Milá Anetko,
kdybyste měla chuť naučit se pracovat se svým centrem síly a přes něj zpracovávat svoji citovou zranitelnost, můžeme se domluvit na konzultaci osobní, či online. Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.