Přecitlivělý 6.lety syn

Lidus zeptal se před 5 měsíců

Dobrý den. Nevím, co s téměř 7.letym synem. Už od malička je dost přecitlivělý. Nyní chodí do 1.tridy. Je společenský, má dost kamarádů. Problém je, že velmi často pláče, 8 kvůli jakékoliv maličkost někdy i bezdůvodně. Říká, tě plakat nechce, ale neví, jak přestat. Když jsme například na nějaké akci, rozpláče se kvůli maličkost. Všichni se na něho dívají jak na ufnakanka. Když se mu snažím to vysvětlit, řekne, že se bude snažit neplakat, ale vždy je to stejné. Neumí se vůbec ovládat. Myslím, že v jeho věku by se měl už uměl ovládnou a pracovat se s svými city. Prosím o radu, jak mu pomoci se ovládat a naučit se pracovat s city. Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 5 měsíců

Milá Lidus,
to je těžké, říkat synovi, že slzy jsou špatné … možná by pomohl L-tryptofan – přírodní prostředek pro podporu serotoninu… mužete s ním ty maličkosti psychologicky projít, namalovat pocit… naučit přijmout … mužete vyhledat ke spolupráci v té věci psychologa.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.