pritel-nema-smysl-zivota

Tereza Kupcová zeptal se před 2 roky

Půl roku mám nového přítele, je to ten nejlepší chlap, jakého jsem kdy měla, hodný, pozorný, spolehlivý, udělal by pro mě první poslední a jsem si jistá (i po předchozích zkušenostech), že už nepotkám nikoho lepšího. Bohužel má ale jedno velké trápení a já nevím jak mu pomoci.  Je to bývalý profesionální sportovec, sport pro něj byl vším a žil pro něj, ale asi před třemi lety s tím musel ze zdravotních důvodů přestat. Tím tak nějak ztratil smysl života, což prvně řešil alkoholem, ale pak pochopil, že tudy cesta nevede, takže už přibližně rok nepije. Je poměrně aktivní, pracuje, studuje, sportu se věnuje alespoň v rámci trénování, ale bohužel je na něm vidět, že ho nic z toho nenaplňuje a nevidí v tom hlubší smysl.  To se promítá i do našeho vztahu. Já jsem dost aktivní člověk, ale co jsme spolu, tak skoro nikam nechodíme a nic nepodnikáme, a když už jej někam vytáhnu, tak na něm není vidět žádné velké nadšení. Snažím se vymýšlet aktivity i s ohledem na jeho zdravotní omezení a to, že bývá unavený, ale v podstatě skoro nic se nesetkává s velkým úspěchem a mě už pomalu dochází nápady. Když jsem se ho ptala, jestli co by ho bavilo, tak mi řekl, že to dělal celý život, tedy sport, jenže to už bohužel nejde, ale on se s tím ještě nevyrovnal.  Moc nevím, jak v něm probudit nějaké nadšení pro cokoli jiného, aby našel smysl života někde jinde, on se prý kvůli mě bude snažit, ale vím, že není možné, aby se dlouhodobě k něčemu nutil a ani to po něm nechci. Na druhou, když veškerý společný čas prosedíme doma a jediná naše aktivita je společná večeře / oběd nebo sledování filmů, tak z toho zas bývám už otrávená já a on je pak smutný, že já jsem smutná. Zabavit se dokážu sama úplně bez problémů, ale je mi jasné, že trávit veškerý volný čas každý po svém není pro funkční vztah ideální.  Ani jeden moc nevíme, jak to řešit, já tuto situaci nikdy ve vztahu neřešila a on co skončil se sportem, tak se rozešel s poslední přítelkyní a od té doby byl sám. Poslední dobou zvažuju, že se jej pokusím přimět, ať vyhledá nějakou odbornou pomoc, protože se obávám, že já mu v tomhle směru nejsem schopná pomoci…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.