Přítel se nechce vázat, nechce dospět…

Mirka zeptal se před 2 roky

Dobrý den,
s přítelem chodím 2 roky a 4 měsíce. Mně je 24 let, jemu 25. Už dříve jsme se bavili o tom, že bychom za tři roky začali řešit vlastní společné bydlení, svatbu, děti. Minulý týden mi diagnostikovali PCOS, což znamená, že je dost možné, že budu mít v budoucnu problémy s otěhotněním. Proto bych to opravdu nerada příliš odsouvala. Přítel mi včera přiznal, že je dost možné, že mi za tři roky řekne, že ještě není na tyto závazky připraven- že to, že by chtěl v tomto časovém horizontu říkal vlastně pouze proto, že jsem to říkala já a on si mě chtěl udržet. Už dříve mě zklamal-měli jsme spolu jet na ERASMUS (podotýkám, že z jeho iniciativy) a on mi pak řekl, že zapomněl dodat nějaké podklady a už je pozdě.Až po roce přiznal, že lhal-že se mnou prostě jet nechtěl, protože se bál, že když tam spolu budeme bydlet, rozejdeme se. Tento rok začal studovat doktorát, vůbec si nehledal práci a řekl mi, že ho vlastně začal studovat proto, že neví, co by měl dělat za práci a že si prostě obecně neví se svým životem rady. Už dříve, když jsem se s ním o budoucnosti chtěla bavit, reagoval podrážděně a na vše odpovídal „nevím“..Později jsem se už snažila tomuto tématu spíše vyhýbat, protože jsem věděla, že to skončí hádkou..Moje kamarádky jsou ale všechny ve vztazích, které se někam posouvají-společně něco budují..Buďto se vzali, nebo si spolu začali stavět dům, případně rekonstruují byt..Jsem zoufalá, nevím, co mám dělat..Nechci na něj moc tlačit, ale přijdu si méněcenná a nemilovaná. Jak byste to prosím řešil?
Děkuji Máchová

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Mirko,
Oíšete: „Nechci na něj moc tlačit, ale přijdu si méněcenná a nemilovaná“ .  To, že si přijdete méněcenná je váš osobní pocit… neměl by bát závislý na tom muži… Nemilovaná … to nemusí být pocit, ale realita…  možná nemilujete ani sama sebe vy… a partner to podtrhuje… doporučuji život neodsouvat na život až na někdy…
tři pilíře vztahu:
Vášeň – tělesná přitažlivost
Důvěrnost – blízkost, intimita
Oddanost – rozhodnutí, závazek, angažovanost
pokud jeden pilíř pokulhává, vztah se hroutí….
Držím palce

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.