Přítelkyně a její trauma

Jakub Latta zeptal se před 9 měsíců

Dobrý den, zdá se to zdánlivě nevýznamné, ale nedokáži ji ve chvílích kdy je jí nejdůř pomoci. Byla u psycholožky a ta jí řekla, že prožila období střední školy jako trauma že se nic nestalo, ale ona to tak prožila.(zjednodušeně řečeno). O co přesně se jedná nechce moc řešit, ale teď ji trápí ,že to užasné období mládí prošvihla a pronásleduje jí to trauma, které si prožila, občas brečí celé hodiny. Já to nedokážu vždy poznat a ve chvíli když mě potřebuje tak nevím co mám dělat nebo si to třeba neuvědomím. Řešení odemně nechce a mluvit o tom taky ne. Potřeboval bych radu jak to celé akceptovat, jestli se takové věci dějí a zlepší? A hlavně jak ji pomoci a jak pro ni “být”. Nevím si rady. Děkuji mockrát. Budu rád za cokoliv i co mě třeba nenapadlo opravdu jsem v tomto nepolíbený.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 7 měsíců

Milá Jakube,
pomáhat, podporovat někoho můžeme dočasně – zodpovědnost za sebe nese každý sám. Věřím, že děláte to nejlepší, co můžete.  Jsou lidé, kteří nacházejí řešení a vyvíjejí se a jsou lidé, kteří se točí v kruhu … Akceptujte to, co je… podrobněji si k tomu můžeme říci pár slov telefonicky. 
Přeji vše dobré. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.