Přítelova dcera mě nemá ráda

Pavla zeptal se před 1 měsíc

Dobrý den, potřebovala bych poradit, co dělat, jak se chovat k dceři mého přítele. Jsme spolu asi půl roku, prakticky už u mě přebývá doma, oběma nám je přes 40let, on má 16ti letou dceru a já 14ti letého syna. Syn žije jen se mnou, s jeho otcem máme ústní dohodu, vše si myslím funguje jak má. Dcera přítele k němu jezdí asi poslední tři roky Ob víkend, popř.jak ji to vyhovuje, a prakticky každé prázdniny. Když je tady , tak přítel se snaží trávit čas převážně s ní, spí v jeho garsonce (v nájmu), a podřizuje se všemu, co dcera chce. Její aktivita je vždy taková, aby se mnou nemohl přítel trávit čas ..a když se nezadari, tak předstírá záchvaty paniky, popř.se uráží a nekomunikuje. Když se přítel snažil zjistit, kde je problém, odpověď byla, že jsme si nesedly. K nám domů přijet nechce, trávit jakýkoliv čas s náma dohromady taky ne. Celé roky byla vychovávána u tatínka tak, že co chtěla, to ji koupil, a žádné povinnosti. U své matky musí jak uklízet, tak vařit a starat se o mladšího bratra. Nemá ráda ani přítele své matky. Přijde mi, že chce svého tatínka jen pro sebe. Bohužel zatím neměla žádný vztah a mám pocit, že se v ní bije dospělost s dítětem… Přítele miluju, rádi bychom spolu bydleli , ale on má strach, že přestane jezdit, když byl jakýkoli problém, hned ho citově začla vydírat. Snažím se na ni nemluvit, domlouvat se jen s přítelem ..ale nevyhovuje mi, že když ona přijede, tak my spolu prostě nemůžeme být. Děkuji za radu.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 týdny

Milá Pavlo,
přítel má pocit, že jeho život patří dceři a že musí sloužit jejím manýrum – není si vědom toho, že dcera má přijmout jeho život … tak mu popřejme klidné stáří v péči dcery… 
Vy máte na vybranou – milovat ho i s tím, nebo odejít. Ve vztahu je třeba rovnováhy. Pokud máte pocit, že jeho oddanost vám je menší než ta vaše jemu, je třeba to dorovnat na úroven toho, kdo dává mín.
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.