problem-s-dospelou-dcerou

Aknel zeptal se před 6 měsíců

Dobrý den, Jsem zoufalá a potřebuji poradit jak mám či nemám začít řešit problém s mým jediným dítětem. Moje dcera už se mnou nežije, bydlí se svým přítelem se kterým vychovají mého vnuka který bude mít v srpnu dva roky. Píši to záměrně že je opravdu malý, protože tady začíná můj největší problém. Nevím co mám dřív řešit, protože jejich vztah má velké problémy ohledně chování mé dcery. Každodenní bezdůvodné hádky se řeší před zraky mého vnuka. Už asi dva roky pozoruji že moje dcera není v pořádku ve smyslu že neumí ovládnout svůj hněv. Okamžitě vybuchuje v jakoukoliv hodinu kde už na to poukazují sousedé! Nedívá se přitom že všechno vnímá vnuk a bojí se. Její přítel bez práce, jí moc ustupuje a snaží se situaci zachránit jen kvůli malému. To vše se děje 6.dní v týdnu někdy úplně každý den. Řve na malého uráží a používá vulgární slova jak na přítele tak i na svého syna. Prosím Vás je normální říct tak malému dítěti že je P. čus? Jsem opravdu bezradná, nevím co dělat v této situaci jestli můžu udat mou dceru když navenek umí jednat s lidmi a doma se chová jako Ďábel. Její problém si neumí uznat, nebude chodit na žádné sezení, nebude s tím nic dělat protože ona je v pořádku. To všechno denně slyším po telefonu co se tam děje, ale bohužel si myslím že přítel z ní má strach, a možná i strach z toho co by se z toho mohlo vyrojit tak raději nedělá nic v domnění že se to zlepší třeba. Co můžu udělat já matka která dala své dceři všechno na Světě a která by udělala všechno aby byla moje dcera jako dřív než od Nás odcházela? Co můžu udělat? Nechci být potichu když slyším co se v té rodině děje a bojím se o svého vnuka který je u mě každý týden. Děkuji mnohokrát za odpověď. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 5 měsíců

Milá Aknel,
bohužel v online poradně mám občas pocit, že nějak je dotaz mimo zónu moci pisatele – platí, že můžeme řešit sebe a své prožívání. Když se budeme držet zákona o sociálně právní ochraně dětí, tak máte ohlašovací povinnost – tzn. podat informaci na OSPOD, že máte podezření na nevhodné zacházení s batoletem … následně se může řešit svěření do péče… 
Výše uvedené je  cesta …
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.