Problém s erekcí psychika

Standa zeptal se před 5 měsíců

Dobrý den, je mi 48, už 20 let, tj. od necelých třiceti, mám problém s erekcí. Jsem zdravý, sportuji, nemám žádné problémy s tlakem apod. Stalo se mi to během prvního, když jsme si s partnerkou po pár letech přestali rozumět a najednou přišlo tohle, když mělo dojít k sexu, tak se mi nepostavil, opakovalo se to, stresovalo mě to, nakonec si partnerka našla jiného chlapa. Teď  jsem v manželství s jinou, v podstatě stejný problém, ale ještě horší byl ten vztah (odcizení už vlastně od svatby z její strany, ale ještě se nám nějak povedlo si udělat dítě, pak následoval  mnohaletý bezdotykový vztah, bez jakékoli intimity fyzické i emoční). Před pár měsíci jsem se začal vídat s jinou ženou (ano, dalo by se říct, že mám milenku, i když jsme spolu vlastně ještě nespali a to slovo se mi k ní vůbec nehodí), jsem opravdu zamilovaný, moc se mi líbí, chemie funguje, rozumíme si, začal jsem uvažovat i o odchodu ze svého nefunkčního manželského vztahu, i když to bude asi složité (barák, společná firma a dítě k tomu..). Ale chci to výhledově začít řešit, protože takhle žít nechci. Strávili jsme spolu s „milenkou“ zatím jen jednu noc, ale na milování nedošlo, protože jsem se bál, že se to bude zas opakovat, i když jsem toužil se s ní pomilovat, tak jakmile na to pomyslím, nestojí mi. Bojím se, že ji zklamu, když se to ani příště nepovede, i když vůbec nic neříkala. Vídáme se jednou, max. dvakrát týdně, ale chodíme na kulturní akce, restaurace, povídání, objímání, líbání, mazlení. Ona je rozvedená, s dětmi ve své péči, takže času a možností k milování není tolik, asi ani ona na vztah nespěchá, sama je zklamaná z manželství a já to nemám dořešené vůbec, ale cítím, že by bylo dobré se v tomhle ohledu (sex) už trochu taky posunout. Jenže se fakt dost stydím na ni tenhle svůj problém vytasit. Navíc v podstatě na začátku vztahu… Dost se za to stydím, hlavně když jsem už 10 let s nikým nespal (se ženou to dlouhodobě nefungovalo). Bojím se selhání. Mám s ní o tom mluvit? Co jí mám říct? Dá se tenhle problém nějak odstranit? 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 5 měsíců

Milý Stando,
nechte si v laboratoři změřit hladinu testosteronu.  A jinak doporučuji knihu Vědomé milování a pohledejte knihy od autora Mantak Chia . 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.