Problém s komunikací

Silver zeptal se před 8 měsíců

Dobrý den, mám dotaz ohledně častých hádek v komunikaci s manželem. Uvedu konkrétní příklad, ráno o víkendu mi manžel oznámí, jako má plán na odpoledne (že pojede s dětmi k vodě) a jestli se budu účastnit. Já mu odpovím, že ještě uvidím odpoledne. Poté odpoledne najednou vidím, jak se s dětmi balí, tak se ho jdu zeptat, jak jako jede. Odpoví mi, že k vodě, jak už mi říkal ráno. Zároveň se se starším synem domluví, že může jet ke kamarádovi, aniž by mi to řekl, nebo se vůbec zeptal na můj názor. Já se pak ptám, kde syn je. Když mu říkám, že mi nepřijde normální se takhle chovat k partnerovi, řekne mi, že mi ráno říkal, co má v plánu, a že jsem se mohla přidat a že nechápe, co s ním hraju za „ego hry“. Během si už jistá, jestli je jeho chování opravdu normální… můžete mi napsat váš názor, jestli je tohle v pořádku, neustále narážíme na podobné věci. Děkuji předem

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 7 měsíců

Milá Silver,
bylo by zajímavé zjistit, jak jste se k tomuto podivnému fungování propracovali. To, co popisujete je samozřejmě disfunkční přístup. Někdo to tak má přirozeně (což je partnersky destruktivní) někdo se k tomu dopracuje na základě nějakého partnerského fungování/nefungování. Můžete se partnera tedy zeptat, jak si zasloužíte toto jeho chování – jak se stalo, že se mu stali partnerem děti a ne vy? Sama si můžete zkusit odpovědět, jak a jestli cítíte spoluzodpovědnost na tom, co je. 
Takže k vaší otázce – jeho chování neprospívá partnerskéu vztahu. Můžete společně zajít do poradny.
Přeji vše dobré. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.