Problém s navázáním vztahu

L zeptal se před 2 měsíce

Dobrý den,
mám problém s navázáním vztahu. Dlouho jsem něco cítila ke spolužákovi z VŠ. Bylo vidět, že se mu taky líbím. Jenže neudělal první krok. Několikrát bylo vidět, že se o to pokouší, ale bohužel se nepovedlo 😃 Já jsem mu několikrát psala, ale z odpovědí nic konkrétního nevyplynulo. Sám od sebe mi nenapsal nikdy.
Radila jsem se s mamkou, ta říká, že nemám snižovat svou hodnotu a nechat ho být. Jenže já na něj stejně musím pořád myslet a nemůžu se toho zbavit. Chtěla bych s ním mluvit a zjistit, co má v plánu v životě dále a jestli mu vůbec záleží na tom, co bude se mnou. Ráda bych na něj už zapomněla nebo s ním měla nějakou budoucnost.
Stále mě to nutí mu ještě napsat, ale zároveň se už dost bojím kvůli názorům mamky. Myslím, že sama bych to tak neprožívala, protože si myslím, že můžu psát co chci a komu chci.
Jaký je Váš názor? Taky si myslíte, že už bych mu neměla psát?
Děkuji. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 měsíce

Milá L,
je to na vás. V pohádkách to bývá tak, že muž si má princeznu zasloužit. V pohádkách bývají principy života docela dobře vystižené.  Něco na tom je. Pravda je, že populačně máme slabé muže a to ženy přivedlo k převzetí iniciativy v lovu …
Vy žijete svůj život, mamka ho za vás neodžije, potřebujete svoje rozhodnutí i  zkušenosti.
Pokud to tak cítíte, můžete se s ním sejít a říci mu, co k němu cítíte … to je odvaha stát si za svými city – podle jeho odpovědi budete vědět více a snadněji se podle toho zařídíte.
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.