Problém s oslovováním ženy

Martin zeptal se před 3 měsíce

Dobrý den,
je mi 23 let, jsem muž a ač je mi to trapné si to přiznat, zatím jsem neměl vztah s ženou a ani sex.
Myslím, že má v sobě nějaký psychický blok, který mi brání v oslovení ženy a v navázání citového spojení. Vždy když už vidím nějakou ženu o kterou bych měl zájem, nedá mi to jí oslovit. Začnu se dívat jinam a myslet na něco jiného. Strašně mně to nutí myslet pouze na sebe.
Myslím, že důvod leží v mém dětství a dospívání. Otec byl dost přísný už v raném věku. Matka byla v dětství hodně benevolentní a dost mě rozmazlovala. Nebyla skoro vůbec přísná i když jsem byl hodně neposedné dítě. Proto si myslím, že jsem si nevytvořil zdravé hranice vůči ženám. V raném dětství rodiče žili odděleně. Asi i diky tomu mám vyřešený Oidipovský komplex. Bydlel jsem s matkou a k otci jsem jezdil na víkendy. Rodiče se přestěhovali k sobě když mi bylo 7 let, před tím než jsem začal chodit do 1. třídy. 
Bohužel v dospívání (asi kolem 10 – 12 let) začal být otec despotický a matku občas i uhodil. Začal ji psychicky týrat, matka mu byla v podstatě ve všem podřízená. I přesto s ním zůstávala, protože ji živil a ona si myslela že kdyby šla od něj pryč tak by se měla hůř. No a já vzhledem k tomu, že se identifikuju s mým otcem, tak se bojím že budu stejný jako on ve vztahu a bojím se oslovit ženu. 
Mohu se zeptat, jak se zbavit tohoto stigmatu a začít mluvit se ženami a navázat s nimi zdravý vztah?
Moc děkuji za odpověď

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 měsíc

Milý Martine,
děkuji za důvěru a vcelku hezky pojatou psychologickou anamnézu s diagnózou. Ráda vás potkám osobně nebo online na psychologické konzultaci či terapii. Vhodná může být meditativí práce s psychologickými bloky a imaginativní trénink psychologických dovedností ale i kognitivně behaviorální přístup a obecně lepší vztah k sobě. 
Budu se těšit.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.