Problém s přítelem

Simona zeptal se před 3 roky

Dobrý den,
Potřebovala bych poradit co se svým přítelem. Jsme spolu rok a půl a mám dojem, že je mnou posedlý. Na jednu stranu by pro mě udělal cokoliv a na druhou stranu se dokáže chovat opravdu hrubě. Za rok a půl mě pozval do Londýna a na koncert Eda Sheerana. Nikdy na mě nešetřil. Jsem studentka takže nejen, že jsem ve škole do půl 4. ale poté mám spoustu učení a často se stává že mám na něj čas až kolem 19:00 hod to ale není pravidlem. Za to se vídáme každý den a to třeba do půlnoci nebo u mě dokonce spává. To mu ale věčně nestačí a stěžuje si že na něj nemám čas. Často mě žádá abych učení nebo úkoly vynechala a věnovala se jemu. Tlačí mě do společného bydlení. Přitom na to nejsem připravená. Je mi 18 let a mu 23. Když na něj jeden den nemám čas tak je na zhroucení a musí za každou cenu přijít a nezajímá ho jak si to zařídím. Je strašně žárlivý. Před naším vztahem jsem měla spíše více kamarádů než kamarádek. Kvůli příteli se s nimi nevídam. Dá se říci, že jsem své přátele odložila stranou. Svůj volný čas trávím jen a pouze s ním a nedej bože kdybych chtěla nějaký čas pro sebe. Neustále se mě přes facebook ptá, co dělám. Jakoby mě kontroloval. Když jsme se hádali, tak mi sprostě nadával a urážel mě i mou rodinu. Vyhrožoval mi rozchodem a dokonce se semnou i rozešel a na druhý den mi řekl že to nemyslel vážně. Nikdy jsem se nemohla nikomu svěřit protože podle něj by to mělo být pouze mezi námi. Jednou ke mě domů přišel opilý a křičel po mě, urážel mě a zase mi sprostě nadával. Potom mi bez mého svolení sebral mobilní telefon a kontroloval jestli jsem náhodou někomu nenapsala že se ke mě chová neslušně a hrubě. Objevil konverzaci s mým bratrancem. Zavolal mu a vyhrožoval mu, že ho zabije. Prý se nemá plést do našeho vztahu. Ten večer byl naprosto neovladatelný a já měla docela i strach aby mi fyzicky neublížil. Po telefonátu můj bratranec zkontaktoval mou matku protože měl o mě strach. Ta se nakonec objevila uprostřed této scény. Choval se hrubě i k ní. Tu noc ho mama vyhnala a od té doby ho nemůže snést a přeje si abych to ukončila. Po tomto výstupu mi neslušně nenadává ale pořád se mě při každé hádce snaží shodit a urazit. Jsem zkrátka v koncích a nevím kudy kam. Jsem často nešťastná. Proto se Vás chci zeptat. Je problém v něm a nebo ve mě? Je možné, že by mě mohl někdy v budoucnu fyzicky napadnout? Co bych měla dělat? Manipuluje semnou?
Děkuji,
Simona

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.