problém se sebepoškozováním

ton zeptal se před 9 měsíců

Zdravím, mam jednu kamarádku, její třináct a delší dobu se sebepožkozuje. Míva pocity, že ji všichni ignorují. Často o sobě mluví, jako by si ani nezasloužila žít, že vypadá hrozně. Kvůli tomu se taky co nejvíc vyhýbá jídlu.
Její rodiče ji neřeší i přesto, že se před nedávnem pokusila o sebevraždu. S rodiči (hlavně s matkou) nemá nejlepší vztah hlavně proto, že její rodina je věřící a ona je bisexuál. Například před ní často mluví, jak je něco takového hřích a podobně.
Chtěla bych se zeptat, jak bych ji mohla pomoct. Sama si pomoc najít nechce, proto se ptám, zda mi dáte radu, jak se o tomhle tématu začít bavit, aby si nepřipadala ještě hůř a nepokusila se znovu zabít?
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.