problem-se-synem

Martin Píša zeptal se před 2 roky

Dobrý den. 25 letý syn odmítá doma cokoli dělat. Přispívá na bydlení, nicméně není schopen ani té nejjednodušší domácí práce. Tvrdí, že ho to nebaví. Nedokážu ho k práci přimět po dobrém, ani po zlém. Nemám podporu manželky, tvrdí, že s tím nic neudělám. Je mi 55 let a potřebuji, aby se v budoucnu postaral o dům. I když mu to vysvětlím, nic se nezmění, neustále sedí u PC, nemá žádné kamarády ani přítelkyni. Např. po posledním vydatném dešti jsem ho požádal, aby vybral vodu ze sklepa. Samozřejmě to neudělal a na dotaz odpověděl, že se mu nechtělo. Nevím co dál. Prosím o radu. Děkuji a s pozdravem Martin Píša

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milý Martine,
zajímavé, že nemáte shodu s manželkou? Ona s ním tvoří koalici? Pak je načase vyjasnit si, kdo s kým a za jakých podmínek…. Ve zdravé rodině, kde manželský pár je v souladu a v lásce by bylo namístě synka vypakovat z hnízda… Pokud to manželka cítí jinak, je na místě rozmluva o tom, co dál…. s vaším manželstvím, domem… chápu, že je to náročné, ale je třeba si toto ujasnit… Úkolem rodičovství je vyvést děti do samostatnosti, takže synka pošlete pryč… (můžete mu pro začátek zaplatit ubytovnu na dva tři měsíce a vyměnit zámek)..
Držím palce… klidně s manželkou můžete přijít.
 
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.