Problém ve vztahu

Melounek zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, potřebuji poradit co se týče mého partnera. Žijeme spolu už 4 roky. Už delší dobu mi vyčítá a předhazuje orální sex, že to nedělám skoro vůbec a když ano tak ne do konce. Snažila sem se mu vysvetlit, že mu ho klidně vykouřim, s tím problém nemám, ale polykat nebudu. Nelíbí se mi to a navíc se mi zvedá žaludek. Asi nedokáže pochopit. A na to navazuje hned další problém. Dost často mluví o jiných ženách. Třeba když je v práci nebo když jde kamkoli. Jak jsou hezký a jak by ho určitě chtěli a i ho vysát a podobně. Mě to ubližuje a dost zranuje, myslím, že ho už ani nepritahuji. Dokonce sexy prádlo nepomohlo. Následovalo odmítnutí a přednost dostala TV. Myslím, že sex se mnou už má jen z donucení. A to nechci. Další věc je že mě neustále poučuje a kritizuje skoro ve všem. Když se snažím to udělat podle něho tak je to stejně špatně, protože bych to mohla udělat líp. Někdy se mnou jedná jako s malým dítětem. Připadám si úplně neschopná a k ničemu. Sebevědomí mám už poslapane dost i z minulého vztahu. Kde mě chlap psychicky týral a moje i jeho rodina taky. Nevím co mám dělat. Taky mě dost často porovnává s jeho nevlastní matkou a jeho bývalou ženou. Přijde mi že jeho bývalá žena byla ve všem lepší než já. Poslední dobou když se pohadame kvůli něčemu co se tohodle týká, už to citově nevydržím poslouchat a rozbrečím se. On že mám návaly až se uklidnil a přejdeme ať řeknu. Pak si dělá srandu jestli dobrý. A nedávno mi řekl že se se mnou nedá mluvit ale jen někdy. Že mluvím jen nesmysli a mám blbý názory. Jinak vztah máme celkem hezký když nedojde na tohle. Co mám dělat aby to přestalo. Děkuji. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milý melounku, 
doporučuji 1. práci na sobě – na sebelásce – uzdravovat zranění srdce … přijímat sebe … Naučit se emočně zvládat jeho kritiku… ustát sama sebe
2. společnou návštěvu poradny – a tam řešit, jaký vztah spolu máte v různých oblastech … (sex, komunikace, postoj rodič? dítě? )
Přeji vše dobré.
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.