Petra zeptal se před 2 měsíci

Dobrý den, mám dvouletou dceru a neustále trápení s babickou (matka přítele). Začalo to uz v těhotenství, kdy babicka za mými zády nakoupila kompletní vybavicku na mimčo a doma si to zařídila tak (postýlka, jídelní židlička, atd.), jako by si měla to dítě z porodnice odnést místo mě. A od té doby to pokracuje ve stejném duchu. K prvním narozeninám dcery ji u sebe na zahradě udělala koutek – zahr. domeček, bazének, pískoviště, stoleček a židličky atd. Dům je tez plný hraček a pořád něco přibývá. Naposledy trampolina, druhy kočárek, skakaci hrad, ted kolo. Vše se to děje vždy za mými zády a já už tam ani nechci chodit, protože jsem vždycky jen naštvaná. Za jedno si myslím, že hromada věci dítěti spíš ubližuje než prospívá a za druhé mám dojem, že spíš než jako babicka se chová jako matka a vytváří dceři u ní druhý domov. Strašně mi to vadí a hodně věcí mě i bolí a mám dojem, že se z toho asi zblaznim. Pritelovi to taky vadí, ale nic neřekne a když, tak babicka pry jen chce, aby se dcera měla u ní stejně dobře jako u nás. Já už nevím, co s tím mám dělat a jestli vůbec jsem v právu, aby mi takové věci vadily? Děkuji, s pozdravem Petra 

1 Odpovědi
Best Answer
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 měsíci

Milá Petro,
babičky to občas přehání. Doporučuji, abyste si prošla své pocity, které to ve vás vyvolává. Např.: Mám strach, že mi babička dítě sebere; máš strach, že dcera bude od babičky zkažená… probádat, co mne na tom bolí.
Každý pocit je třeba zvědomit a pročistit. Např. technikou EFT nebo léčebnou meditací.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.