problemy-se-vztahy

Kristýna zeptal se před 4 roky

Dobrý den,důvod proč píši sem, je ten, že terapie stojí peníze, které si nemohu dovolit, Snad mi pomůžete, protože přes to, že vím, že je můj problém banální a možná úsměvný v rámci jeho všednosti, tak se s ním nedokáži vypořádat. Je mi 22 a už sedm let jsem byla zamilovaná do mého kamaráda-Michala. Byli tu i jiní, se kterými jsem si ovšem jen užívala, ale jakmile mi naznačili, že chtějí něco vážnějšího a začali mě představovat rodičům například, skončila jsem to s nimi dřív než jsem si stihla zapamatovat jejich jména. Vždy jsem si totiž říkala-ve srovnání s Michalem není tak chytrý/vtipný/hezký… Poznala jsem ho, když začal chodit s mojí kamarádkou se kterou jim to neklapalo-po roce se rozešli. Žárlila na to, jak si rozumíme, a tak když Michal chtěl, aby si ho víc všímala, začal se bavit se mnou nebo se mnou flirtoval. Když se rozešli několik let jsme zůstali s Michalem nejlepší přátelé, ale nic víc. (Celou dobu věděl, že ho mám ráda, protože jsem mu to během jedné opilecké noci sdělila. Řekl mi, že on to ke mně necítí, ale bere mě jako sestru a nechce abychom se přestali bavit.) Po 2 letech od jejich rochodu odjel studovat do zahraničí na 6 měsíců. Přestali jsme se tolik bavit, ale moje city k němu se nezměnily nikdy. Pokud něco tak se jen prohloubily. Moje příšerné muky trvající sedm let skončily před dvěma týdny tak, že mě využil aby se dal dohromady s jinou. Flirtoval se mnou a já si řekla, že TEĎ to vyjde, ale dělal jen to co umí nejlíp. Manipulovat aby dostal to co chce, což jsem nebyla já, ale nějaká jiná a to mě ničí.  Vím, že teď vypadá jak nějaký typický manipulátor z romatických komedií, kterého se hl.hrdinka drží a brání ho a přitom nevidí, že ten pravý je vedle ní nebo čeká někde za rohem. Tak to ale není. Michal je fajn kluk, křesťan a od doby co se rozešel s kamarádkou (5 let) s žádnou nechodil a manipuluje ze zoufalství, že bude sám nebo o někoho přijde. No každopádně teď nějak nevidím smysl v životě a nic mě nebaví-krom obžerství a sledování seriálů, které mi nic nedávají. Potřebuji pomoc prosím

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 roky

Milá Kristýnko,
marné toužení je marné. Vím, že některé lásky dávají zabrat a dostat do souladu rozum a srdce je dřina. Obžerství je jen nenaplněná touha po lásce – pocit prázdnoty a ten zahnat jídlem… 
Přála bych ti, naučit se vnímat své vnitřní podpostavy – vybav si srdce třeba jako poraněné štěně/kotě a své větší Já jako někoho, kdo ho dokáže konejšit a dát mu lásku, po které touží – tak můžeš začít srdce uzdravovat. Na toto „vnitřní divadlo“ je vhodné se umět naladit např. meditací. Je potřeba být sama sobě utěšitelkou… a léčitelkou – uzdravit své srdce a dopřát mu naplněnost a svobodu – říci mu, že si může hrát s jiným kotětem, které o to bude stát.
Z bezpečnostních důvodů – z pudu sebezáchovy si dopřej s Michalem se nebavit a dopřej svému srdci zapomenout …
Můžeš také sehnat knIhu Egyptská magie lásky a tam kapitolu na uvolnění pout … 
Držím palce.
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.