Problémy ve vztahu – tchýně a manžel

Terezie zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, s manželem jsme 17let máme 2 děti. U porodu ani u jednoho nebyl.S dětmi mi při výchově nepomáhá. Byl vždy zvyklý, že všechno mu zařídila jeho matka. Tchyni v lásce nemám všechno zná všechno ví nejlíp. Před 13lety jsme bydleli s tchyni v bytě 3+1 byla to hrůza, když jsem prosila manžela, aby jsme se odstěhovali byl zásadně proti. Tak jsem utíkala s dcerou k našim nebo je tchanovi na chalupu, který tady žil sám asi 20let, tchyně jezdila za ním jen na víkendy a když měla dovolenou nebo marodila. Pak tchán dostal nápad přistavit barák, aby tu nebyl sám a měl kolem sebe rodinu. Ja jsem s tím nesouhlasila, tchyně byla taky proti, manžel byl nadšeně, svagorovi to taky nevadilo. Tchán mi volal a premlouval mě, ať s tím souhlasím, že by byl hrozně rád. Tak nakonec se barák postavil. Pohoda byla do doby kdy tchán žil a narodil se nám syn. Tchán byl moje opora,vzdy se mě zastával. Po smrti tchana to začalo, tchyni k nám chodila jak domu to samé švagr, tak jsme dali na dveře místo kliky kouly,aby byl klid. Ale vždy se potkáme na zahradě,kterou máme společnou. Vždy musí být podle tchyně. Manžel se mě ne zastane, vše dělám špatně a shazuje před vsema. Když marodim tak si vymyšlim, děti taky. Marodila jsem rok se zády, samozřejmě jsem přišla o práci, byla to podle manžela moje chyba. Protože jsem dělala ranní a noční. Po noční mě vyspat nenechali musela jsem se naučit s dětmi, uvařit, uklidit, lítat kolem něj a jít zase do práce. Ale jak má manžel noční tak ho musíme nechat vyspat. To samé i na odpolední. Po každé, když přijde z práce nebo jde do práce tak sedí jen u pc a hraje hry nebo sedí u TV a hraje hry na mobilu. Žádné výlety ne aktivita s detma není. Ale jak je mu je špatně tak se musí lítat jen kolem něj. Když něco dělá na zahradě tak musím lítat taky kolem něj. Nic jiného doma neslyším kolik si brala. Ty budeš kupovat jídlo. Chápu, že se musíme podělit o domácnost. Teď mi náhle zemřel táta a tchyni a manžela nezajímá nic jiného co dostanu po tátovi. Nechápu jejich myšlení. Manžela Miluju, ale jeho sobeckost a laksnost je hrozná. Nevím co mám dělat už mě to nebavi tady žít s jeho rodinou je to ubijejici jsem s nervama na dně. Manžel o stěhování nechce slyšet

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

MIlá Terezko,
tak si říkám, jestli vaše láska nepadá do černé díry… co se vrací?  Milá Terezko – musíte postavit na první místo sebe, své psychické zdraví (to je vaše životní síla) – najděte způsob, jak zregenerujete …  i kdyby to mělo být za cenu, že půjdete na čas k mámě…. 
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.