prosba-o-radu

Hanka zeptal se před 4 týdny

Dobrý den, mám dospělou dceru, léči se s úzkostmi…. Respektive momentálně pouze bere prášky, ale přestala už před časem chodit k psycholožce a psychiatričce a nějak není schopná najít si nové…. Snažila jsem se pomoci, dodala kontakty, ale ona to pořád odsouvá… Když po ní nic nechci, je celkem OK – i když se téměř nehne z domu…. Ale jakmile občas požádám o pomoc, trvá jí nejmíň 2-3 dny, než požadavek splní a ještě je naštvaná, když ji popoháním nebo jí to vyčtu… Nevím, jak s ní hnout. Je uražená, že je dospělá a já s ní jednám jako s dítětem….ale bohužel se jako dítě někdy chová. Chápu, že to má těžké….je pro ni náročné vyjít i jen do obchodu….ale nic s tím nedělá…. Nevím jak na ni. Poradíte? Děkuji. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 týdny

Milá Hani,
těžko radit a chápu vás – zkuste vás obě objednat k psycholožce … můžete i ke mně jsem v Nymburce a v Praze. V principu – bud je dospělá a postará se sama o sebe se vším všudy – bydlení, obživa, práce – nebo je závislá a potřebuje to přijmout a přijmout odpovědnost za toto postavení a z toho vyplývající uspořádání …. Možná vy svým chováním ji udržujete ve spoluzávislosti v tom, proč nedospěla … 
Také by byla možná hospitalizace v psychoterapeutickém pavilonu v Kroměříži… 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.