Prosím o radu.

Pavla zeptal se před 2 roky

Dobrý den. Mám takový problém. Vždycky když odcházím z bytu, tak se pravidelně mám potřebu vracet domů klidně i několikrát a kontrolovat jestli jsem zavřela/zamkla dveře, pak myslím na to, jestli jsem vypla kamna – sporák a končí to tím, že kontroluju jestli mám všechno – klíče, telefon atd. Stejný to mám i když odcházím z práce nebo z restaurace, obchodů, pořád musím kontrolovat jestli mám všechno a stejně se mi často stane, že něco někde zapomenu. Takže většinu času, co jsem venku, tak buď přemýšlím, jestli jsem všechno zavřela/zamkla nebo kontroluju jestli mám všechno. Už to trvá nějakou dobu. Poradíte, jak tento problém řešit? Jsem už z věcného kontrolování zoufalá a začíná si toho všímat okolí, že pořád něco hledám, kontroluju. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Pavli,
chápu, že tento stav je obtěžující – můžeme mluvit o OCD (pokud netrávíte úkony více než 30minut denně, není to na diagnózu ;) )  – také o vnitřní nejistotě v sama sebe, o nedůvěře v tok života a přirozennosti. Pokud byste chtěla, můžeme se sejít či online https://rovena.info/psycholog-online-na-telefonu.html  a zkusit pracovat s těmito stavy jak technikou EFT tak léčebnou meditací ….  
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.