Prosím o radu.

Michal zeptal se před 2 roky

Dobrý den!
Potřeboval bych se poradit ohledně problému, který mě trápí už delší dobu. Může to vyznít hloupě, ale mám velký problém se zvuky které vydávají ostatní lidi při jídle a pití, žvýkání, polykání… zejména pokud je v místnosti ticho, v kině nebo doma při filmu. Je to totálně iracionální ale zvuky me dovádí až ke vzteku. Nedávám to na sobě znát, protože si uvedomuji jak strašně mimo je můj vjem na tento zcela fyziologický projev. Racionalizuju si danou situaci, pořád dokola si v hlavě říkám že ty zvuky dělám přeci také… v podstate v ten moment se nesoustředím na nic jiného jen na to abych nevybouchl. Pokud na mě nekdo mluví a při tom jí tak vůbec nevím co ten člověk povídá jen se pytomě usmívám a v hlavě si říkam „tak to už sakra dojez“. A já opravdu nejsem člověk který nadává. Pokud někdo jí nebo pije do telefonu,  hovor pokládám a tvářím se že vypadl signál a čekám než člověk dojí. Moje matka měla podbný problém občas mě jako malého okřikla za „hlasité jezení“. 
Vím jak to vypadá, je to samozřejmě věc benigní, jen velice obtěžující, neumíte mi prosím poradit co mam krom racionalizování dane sitace ještě dělat. Co s tím vztekem? Jinak nemám s emocema potíže, považuji se za emočně vyrovnaného člověka. 
Omlouvám se že anonymně ale mírně se za tyto obtíže stydim.
 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Mlý Michale,
doporučuji věnovat se práci s tím vztekem – udělat si terapii sám se sebou a ten vztek si dopřát …. případně hledat hlubinný zdroj vzteku – co je za tím – příčin může být více, je třeba jít k těm nejniternějším…  Když byste chtěl téma probrat podrobněji jak na to, domluvme si konzultaci. 
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.