Prosím o Váš nestranný názor

Shauwn zeptal se před 8 měsíců

Dobrý den, vezmu to stručně. Rodiče manžela mají raději jeho sestru, která si nechala organizovat život od výběru školy až po povolání a její bratr trpící chronických onemocnění, jež ho omezuje tak úplně nesplnil jejich očekávání. Všichni VŠ, namyšlení, odměření snobové, co si zakládají na diplomacii, udržují dobré vztahy s každým, kdo by jim mohl být prospěšný a hrají na dobrý dojem. Manžel chtěl svatbu, já zas tak moc ne, nepotřebuji papír na náš vztah, ale on o to stál, nenaléhal a dokazoval mi, že je ten pravý, nakonec jsem řekla ano a vzali jsme se. Pro něho první, pro mě druhá svatba z níž manžel získal krom mě i dvě mé děti. Jeho rodiče s tím nesouhlasili, dávali mu to najevo i přímo řekli, ale on si šel za svým. nyní se již pár let říkají, jak patřím do rodiny, ale nechovají se tak. Stále cítím odstup a pohledy z patra, občas až arogantní jednání. Přesto stále chtějí, abychom je navštěvovali a tchán, abychom mu pomáhali na chalupě s rekonstrukcí. Což nevadí, oba jsme šikovní a baví nás to, ale on i přes naší pomoc je stále takový. Na návštěvy se mi nechce, jezdím tam s neochotou jen kvůli manželovi, který to ví, trápí ho to, ale neví, co s tím dělat. Zpočátku jsme měli iluze, že budeme rodina, jeho rodiče budou mít další vnoučata a děti babi a dědu, když moji rodiče už nežijí. Snažili jsme se, ale oni to tím svým výše popsaným jednáním zazdili, takže ve výsledku tak nechtějí jezdit děti a ni já. Manžel je z toho nešťastný a po posledním tchánově výstupu, kdy mě urazil v den oslavy mých narozenin, po celodenní práci na jeho chalupě tak, že jsme obratem odjeli. Manžel to s oběma probíral, tchýni to mrzelo, ale snažila se místo lítosti a nápravy to zamést a uhladit, tchán prý sice „koukal“, že si to asi uvědomil, ale jinak nic. Manžel mi po tomto sám řekl, že pochopí, když tam už nepojedu a nebude mě o to žádat, a bude mi vděčný, když ho tam nechám občas jet kvůli mámě. Samozřejmě, že ho nechám, jsou to jeho rodiče a já to respektuji. Nemůže za to, jací oni jsou a nedovolím, aby to odnášel. Je dobrým řešením se zcela odříznout? Nebo mi poradíte jiný postup? Děkuji předem.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 7 měsíců

Milá Sh.,
toje těžký dotaz, na který podle mne není jednoznačná odpověd – obecně řeknu – podle chuti … mno – tchán by měl vyplodit něco v tom smyslu, že to přehnal, za omluvu bych považovala i to, že vám něco pošle… třeba pozdrav, pozvání …nebo přijde k vám na návštěvu … nevím… nechte to odležet …  
Podle psaní jste žena vztahy podporující, věřím, že budete cítit, kudy teče řeka…
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.