psych. potíže s dcerou

Julie zeptal se před 2 roky

dobrýden
mám problém s dcerou 20 let,odjela studovat VŠ,která je pro ni zřejmě dost obtížná,ale setrvává a stále studuje.Bydlí v pronajatém pokoji,kde žije s ní v bytě ještě jedna stará paní,skoro se ale nevídají,občas se potkají na chodbě a u koupelny.Kuchyňku má v pokoji malinkou a dostačující.Soužití je poklidné,soukromí dostatečné.Na kolej nechtěla.
Jenže dcera je jako bez života,přiznala nějaké panické ataky,úzkosti a strachy…psychiatr diagnostkoval deprese,nasadil antidepresiva.Ty dcera chvíli užívala,ale bez efektu,tak přestala.Občas si vezme marihuanu,což se mě a rodině samozřejmě nelíbí.Stav není dobrý,mám pocit,že dceru nic nebaví,často se ale učí do školy,má přítele,s tím je taky často.Chováme psy…i s těmi jde ven ale jen málo.Ona sama taky chodí ven  málo.nebaví ji koupit si pěkné oblečení nebo pěkně se obléci,pořád točí 3 trika ač jich má aspoň 20,jako by jí bylo jedno jak vypadá.Šaty na sobě měla naposledy asi před rokem a půl.Osobní hygienu ale dodržuje normálně.Studuje chemii.
Tvrdí,že nemá moc ráda lidi,nerada s nimi něco probírá.Dřív hodně sportovala,teď zajde na volejlal tak 2x do měsíce.Osobně si myslím,že má hodně vysoké IQ,což bylo zřejmé celý její školní život a že moc nemá si s ostatními co říct.I my těžko hledáme někdy společné téma k hovoru…i tak se nikdy moc nerozvykládá.2xřekla,že by jí nevadilo,kdyby umřela.Občas je plačtivá.Neví sama co se s ní děje ,neumí si pomoci,jinak by si „samozřejmě už dávno pomohla“.Má pocit,že se jí nic nedaří a že nikam nesměřuje,studium je náročné a občas musí opakovat nějakou zkoušku,má pocit,že studuje špatně a tak jakoby „na hraně“.Nevím jak jí  pomci,pomohl by spíše psycholog nebo psychiatr???Mám pocit,že psychiatr jen předepíše léky a moc se o pacienta nestará.Jak ji přimět k návštěvě???

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Maminko,
každý si svůj život musíme odžít a řešit víceméně sami … ani za vás ho rodiče nežili …. je třeba, aby dcera vnímala sama svou zodpovědnost za svou spokojenost. Nejlépe rodič udělá, když dokáže dítěti dát důvěru a říct: věřím, že pro sebe děláš to nejlepší… a pošle ho stát na vlastních nohách … tak trochu mám pocit, že mezi vámi běží stav závislosti …. Můžete se zabývat rodinnými konstelacemi …. Dcera může zkusit i https://www.nudz.cz/
Přeji vše dobré
D
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.