psychická porucha

Tereza zeptal se před 11 měsíců

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli existuje nějaká psychická porucha týkající se pouze a jen obsesivních myšlenek. Dočetla jsem se o existenci obsedantně kompulzivní poruchy a ty obsesivní myšlenky perfektně popisují můj problém. Nicméně ta druhá část, tedy kompulze se mě netýká. Už dlouho se snažím přijít na to, co se se mnou děje ale neúspěšně. Mám podezření na nějakou úzkostnou poruchu ale netuším o co by se mohlo jednat. Kdybych to věděla, možná bych sama sobě mohla lépe pomoci. Honí se mi hlavou různé negativní myšlenky které ve mě vzbuzují úzkost přestože jiní lidé by nad nimi mávli rukou a neřešili je. Dokážu se trápit jednou a tou samou myšlenkou několik let vkuse aniž by se mě ten problém vlastně týkal. Často kvůli tomu ani nemohu spát nebo vykonávat běžné denní činnosti. K tomu mám ještě sociální problémy a je pro mě nesmírně těžké navštívit psychologa. Děkuji vám za odezvu, Tereza.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 10 měsíců

Milá Terezko,
sama jste se dobře diagnostikovala. Ted je na vás, jestli uznáte, že vy jste ta, která vládne myšlenkám nebo zda budete ta, které vládnou myšlenky. 
Doporučuji vybrat si variantu č.1.
Pak je ještě možné postavit se tváří v tvář svým strachum.
Pustíte se do práce na sobě?
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.