psychicky teror v manželství

Markéta zeptal se před 11 měsíců

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu.  Otec prodělal infarkt a to mě donutilo se zamyslet nad jeho životní situací a pokusit se mu nějakým způsobem pomoci. Je podruhé ženatý, s druhou ženou žije 20 let. Jeho žena je sice o 15 let mladší, ale je poměrně nemocná, v třetím stupni invalidního důchodu, kvuli opakujícím se mrtvicím. Dříve bývala temperamentní, což se časem a zřejmě i nemocí změnilo na velkou choleričnost. Otec je již v důchodu, ale stále pracuje, z jedné strany proto, že ho práce baví a je schopen jim finančně přilepšit, z druhé strany proto, že nevydrží být s ženou doma, jelikož na něj celý den slovně útočí. Otec tedy pracuje, k tomu nakupuje, vše financuje ze svého, včetně bydlení, nákupu. Jeho žena si odkládá důchod pro sebe. Bohužel ani doma za celý den nepoklidí, neuvaří, takže otec v 70 letech přijede z práce  a musí umýt nádobí, poklidit, jet na nákup a být buď bez jídla nebo si na teplé jídlo dojít, včetně vikendu. Vidím, jak to celá situace jíž zmáhá, neustálá psychický tlak, nepohoda, nepořádek, nadávky, křik, vše je stále špatně. Z velice veselého člověka se stal smutný a vyčerpaný člověk. Ráda bych mu pomohla, občas s ním zkusím na toto téma pohovořit, ale řekne mi, že už nemá sílu se znovu rozvést, že se bojí , že ve svém věku zůstane sám. Co pro něj mohu udělat a co nedělat? Moc děkuji za odpověď. Markéta.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 11 měsíců

Milá Markétko, 
chápu, že jste smutná, když vidíte vyčerpaného tatínka. Bylo by v souladu s vývojem respektovat, že si každý píšeme osud sám, tatka si tuto ženu vybral a vybírá i nyní. Domnívám se, že vy děláte to, co můžete. Vyjádřila jste tátovi podporu, můžete spolu trávit nějaký čas, pozvat ho o víkendu na oběd.
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.