Psychika, nešťastné manželství a opakující se záněty

Sabina zeptal se před 4 měsíce

Dobrý den, jsem vdaná 13 let a manželství je již řadu let nefunkční, možná by se dalo říct, že to byl svým způsobem omyl. Vlastně jsem se vdávat nechtěla ani mít děti, ale nechala jsem se přemluvit + tlak okolí, rodiny. Teď máme dítě a cítím se být kvůli tomu všemu už řadu let v pasti. Manželství je bez jakékoli intimity už řadu let, po šílených hádkách došlo ke zklidnění, provoz funguje, ale žijeme jen vedle sebe a ne spolu. Manžel není špatný člověk, je pracovitý, hodný, ale je šíleně nespolečenský, uzavřený do sebe, jako by žil v nějakém svém světě, který se mnou ani s jinými nesdílí. Vlastně se vidíme dost málo, hodně jezdí pracovně po republice a víkendy tráví na stavbě našeho domu. Jenže ani do toho domu se netěším, vím, že se nic nezmění. A navíc se mi před rokem objevily zdravotní problémy, bolesti hlavy, ukázalo se, že mám problém s uchem a od té doby se to nejlepší, spíš naopak, podstoupila jsem i řadu operací, ale mám tam zánět, který se pořád opakuje a doktoři už jsou bezradní. Jsem u z toho už úplně zlomená a každou chvíli brečím. Napadlo mě, jestli to nemůže nakonec mít psychickou příčinu. Není to z toho, že dlouhodobě nejsem šťastná? Jak z toho ven? Beru antidepresiva, ale to asi úplně nic moc neřeší, i když se cítím trochu líp.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 měsíce

Milá Sabinko, 
pocit v pasti – záleží na vás – vemte svou sílu, odložte strachy a následujte sama sebe … vy jste ta, která se odsuzuje k životu, který  vám nevyhovuje … chápu, že situace není jednoduchá, ani nestojíme v nejjednodušší době … ale život máme jen jeden a máme k dispozici právě jen a  jen přítomný okamžik .. Při osobní konzultaci by podpora přímo vám na míru – proto ji doporučuji – potřebujete se porovnat se situací, která je ted, přijmout ji a z ní začít tvořit další kroky … zavnímejte vztah sama k sobě – oveřte si ho u zdrcadla … 
Potlačované pocity samozřejmě mají vliv na naše zdraví. Je třeba si dovolit, cítit, co cítím a začít se uzdravovat. 
Ráda vás podpořím na vaší cestě ke spokojenosti. 
Přeji dost lásky a odvahy.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.