pubertální dcera a její vnímání sama sebe

Fíbí zeptal se před 2 roky

Dobrý den.
 
Obracím se na Vás s možnou rychlou odpovědí. Dceři je 13let, tedy věk, kdy u ní naplno propuká puberta. Co mne trápí. Má spolužačky, z nich dvě jsou její asi největší kámošky. To vnímám dobře, protože dcera není jako spousta jejích spolužáků, má poruchy v učení, přitom ale velmi inteligentní a má velký záběr toho, co ji zajímá. Dokumenty, ať už historie, jak se co dělá apod. Jenže jedna z těch dívek o sobě mluví jako o klukovi. Což mne asi trápit nemusí, jenže dcera asi aby taky zaujmula, si zas usmyslela, že je lesba. Jiné kamarádce z vedlejší třídy, taky se ztotožňuje s klučičím pohlavím, chce koupit dárek na Valentýna. Osobně nemám nic proti jiné orientaci, ale přiznám se, že v jejím věku a nulovýma zkušenostma co se intimnosti týče, mne to vytáčí. Snažila jsem se po dobrém ji to vysvětlit, že když přijde v 25letech, že je lesba, ok, já to poberu, ale ať přestane blbnout teď. Jenže svým postojem se zas bojím, aby se neuzavřela do sebe, jsem ráda, že přijde, když má problém, že se i svěří, zkousnu snad cokoli, ale toto téma mi fakt vadí a nevím jak ji to vysvětlit. Poradíte? Nemyslím, že to je na psychologickou pomoc ambulantní, ale jak s ní jednat? Mluvit? Jak ji to vysvětlit?
 
Předem děkuji za odpověď,
s pozdravem 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Fíbí,
ano, doba je zmatená … vliv pseudointelektualismu na dospívající muže mít matoucí vliv – za mne v té veci asi tolik: https://rovena.info/co-nevedi-asexualove-a-popiraci-pohlavi-na-cem-ulpivaji.html 
Každý si svou cestu volí. Vy s ní mužete mluvit nenátlakově … 
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.