Rodinné vztahy

Marií zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, potřebuji radu. 
Bratr si našel starší přítelkyni s dětmi. 
Já s tím problém nemám ale rodiče se s tím špatně vyrovnávají. Chtějí mu říct že by to měl ukončit že nejsou šťastni protože je s ní a říct mu ty důvody -má děti je starší. Rodičům jsem řekla že by bylo nejlepší mu neříkat nic ale mají svojí hlavu. Pro ně je to něco hrozného protože vyměnil mladou bezdětnou holku za starší s dětmi.  
Přesto že jsme oba dospělí mají rodiče pořád potřebu nám „diktovat- kecat do života“  mého partnera pořád přede mnou haní. Už proto si myslím že bude lepší aby bratra nechali at si to udělá po svém a nic mu neříkali.
Potřebuji nutně názor odborníka.
Děkuji moc za Váš čas. 
 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Mari,
vážím si toho, že chcete znát muj názor – ano – rodiče mají dát dětem požehnání a dopřát dětem dělat jejich vlastní zkušenosti – rodiče nemají patent na život svých dětí – ač to mohou myslet dobře – mohou říci svuj názor (nejlépe, když jsou tázáni) a říci, že je to na nich … Rodiče bohužel jsou hzávislí na dětech – ztotožnují svoje štěstí s tím, jak žijí jejich dospělé děti – to není optimální – uděl rodičovství je vypravit děti na cestu a poslat je do světa – vzpomenme na Honzu – dostane šátek buchet – křížek na čelo (to je to požehnání) a důvěru … a jde… a pak se přijde ukázat – jak se mu vede … může to být někdy tak někdy onak …. 
A ptám se – copak si s mým názorem počnete – vy zase nemůžete řídit rodiče – mužete jim říci svuj názor – a řídit své chování … 
Taky jim můžete říci docela rázně – že nebudete hanění partnera poslouchat – a že jestli nemají jiné téma, že si půjdete po svých.
Závislost a spoluzávislost ve vztazích je taková smyčka – i odpor je závislost … 
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.