rodinne-vztahy

Anonym zeptal se před 7 měsíců

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, zda mohu nějakým způsobem ovlivnit rodinné vztahy. Na začátku mého vztahu s manželem, jsme seznámili naše rodiny, mezi mým bratrem a manželovou sestrou přeskočila jiskra a ačkoliv měl v té době dlouholetou přítelkyni, rozešli se a měli krátký románek s manželovou sestrou. Jeho ex přítelkyně o jejich vztah usilovala a manželova sestra ze všeho vycouvala a můj bratr se vrátil ke své expřítelkyni. Vztah se jim po čase opět rozpadl. Následně měl ještě jeden vztah který nevyšel a nyní vypadá několik měsíců šťastně zadaný. Manželova sestra má několikaletý funkční vztah. Stále je však napjatá atmosféra, pokud se můj bratr s manželovou sestrou někde potkají. Snaží se spolu vycházet, na okolí hrají, že je vše v pořádku, následně nás s manželem kontaktují jak jim to bylo nepříjemné, co si o tom myslíme, jak se ten druhý choval a nechoval. Vytahují staré záležitosti. I po 5 letech od jejich asi měsíčním románku jsou vztahy napjaté. Nás s manželem to moc mrzí, protože své sourozence máme rádi a rádi bychom s nimi trávili společný čas. Máme rodiny, které se pravidelně navštěvují, společně grilujeme, oslavujeme narozeniny, jezdíme na výlety, společné dovolené, pouze výjimečně však s oba sourozenci. Švagrová s mým bratrem o tom už mluvit nechce, doufali jsme, že časem se situace zlepší, ale i po několika letech je to stejné. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 7 měsíců

Hezký den,
děkuji za sdílení – přijmout stav, který panuje … bylo by prima, kdyby i vy jste dopřáli všem  důvěru, že si své pocity pořeší – můžete jim říci, že vás to mrzí, ale že je to tak vše, co k tomu mužete říci…  jestli si kvuli tomu dojdou do poradny třeba na meditaci, je na nich – kontakt mužete nabídnout.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.