Rozchod

Tereza Nová zeptal se před 3 roky

Dobrý den, s přítelem jsme spolu byli přes pět let. Po čtyřech a půl letech jsem otěhotněla, dítě jsem nechtěla, ale přítel ano, sliboval, že se změní a budeme šťastná rodina. Poslední rok vztahu jsme spolu brali drogy, už v minulosti jsme si tím každý sám prošli a dokázali sami od sebe přestat. Často jsme po celý vztah střídali i práci. Nicméně jsme se skutečně milovali. Poté co jsem tedy zjistila, že jsem těhotná, jsem přestala se vším a pracovala až do devátého měsíce abych zajistila pro miminko vše potřebné. Jenže od šestého měsíce těhotenství, přítel začal chodit domů nad raném z hospody několikrát v týdnu. Říkala jsem mu, že pokud to bude pokračovat, opustím ho, opět sliboval, že se vše změní po narození syna. Skutečně, se změnil, ale jen na necelých 14 dnů. Poté domů nepřišel pár dnů, skončil v práci a dělal průsery. Zjistila jsem, že celou dobu bral drogy, takto oslavil i narození syna. Když synovi byl měsíc, přišlo období, kdy nás nedokázal uživit a tak jsem šla na krátko k mamince s tím, že až se finanční situace zlepší, půjdeme zpět. Jenže situace se nezlepšila a přítelovi z drog úplně hráblo. Byl zlý, na vše a na každého nadával a tak jsem se s ním rozešla. Dnes už to jsou asi dva měsíce a přítel vše zvládá psychicky hodně špatně. Chce abychom se vrátili, jenže mezi tou dobou přišel opět o práci a po několika šancích co jsem mu dala se choval hůř a hůř. Vím, že abstinenční příznaky nejsou jednoduché, ale on se nedokáže hnout z místa. Denně mi píše jak trpí, že nechce žít, že to nezvládá a že šílí, kort když je bez práce a bez peněz. Snažím se mu finančně trochu pomáhat a platím i společnou půjčku, ale mám jen rodičovský příspěvek a živit ho nemůžu. Práci sehnat nemůže, peníze potřebuje hned a ne až za měsíc. Je mi ho skutečně líto, věřím, že by se i dokázal změnit, ale já to nejdřív potřebuji vidět, potřebuji mít jistotu, že se o nás postará a bude zodpovědný muž, ne dítě. Syn mi změnil život a cítím, že chci být sama, ale trápí mě, jak skončí on. Nevím zda se k němu vrátit, kdybych nebyla tak zatvrzela, že se k němu hned vracet nechci, třeba by už byl dávno jiný. Vyčítám si spoustu věcí, co vše jsem mohla udělat jinak, on také svou chybu přizná a ví že to podělal, jenže už stojíme oba dva příliš dlouho na jednom místě. Myslíte, že má vztah ještě budoucnost? Nechce nic jiného než nás, ale já si to představuji jinak. Bojím se, že skončí na ulici, zadlužený, sám mi píše že to tak bude. Je mi ho moc líto.. Nevím co s touto situací dělat. Děkuji za odpověď 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.