Rozchod

Veronika zeptal se před 2 roky

Dobrý den, s partnerem jsme spolu byli 6 let. Vždy jsme měli nějaké komunikační problémy, nedokázali jsme si spoustu věcí vysvětlit nebo se pochopit. Na komunikaci jsme nepracovali. Po 6ti letech jsme se rozešli právě kvůli nevyřešeným problémům, které nás tížili. Já na tom chtěla pracovat, přítel už se rozhodl pro rozchod a jako důvod uváděl, že jsme nebyli šťastní a že už to nejde. Je to asi 6 týdnů co spolu nejsme, občas si napíšeme ohledně věcí, které ještě u sebe máme. Nedávno jsem se u něj zastavila pro knihy, povídali jsme si asi dvě hodiny tak nějak obecně. Když jsem chtěla odjet, začal mě objímat, chytil mě za pozadí a řekl, že mi chce dát pusu. Řekla jsem, že je to špatný nápad, že mi z toho nebude dobře a bude se mi stýskat, na to řekl, že jemu se taky bude stýskat. A řekl, že mám napsat ohledně dalšího setkání. Já bych moc ráda ten vztah vrátila zpět, začala na něm pracovat a budovat ho. Nebo se s tím smířit. Už jsem byla na cestě smíření, a on mi opět vnuknul naději, že tam přece jen něco z jeho strany je. Moje otázka zní: mám mu dát nějaký čas a prostor a počkat, zda-li se rozhodne pro vztah? Nebo se toho mám vzdát a zrušit kontakt? Když jsem mluvila o přerušení kontaktu, nechtěl o tom ani slyšet. Že určitě by chtěl zůstat aspoň v nějakém kontaktu. Ale já chci buď všechno nebo nic, jinak se budu trápit, jsem však ochotna na něj nějakou dobu počkat, pokud to ovšem má ještě nějaký smysl. Předem děkuji, hezký víkend.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Veru,
odpovídám až po 3. týdnech – tak snad jste se někam posunuli… je dobré vědět, že chcete bud vše, nebo nic… 6let je už slušná doba, a máte pravdu, že by stálo za to, na tom vztahu pracovat… bylo by však nutné, aby na tom pracoval i on … on holt vztah potřebuje péči a třeba i práci na sobě na sebeuvědomění…. v té věci doporučuji různé semináře, knihy… osobní konzultace….
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.