Rozchod s nemocnou manželkou

Šimon zeptal se před 11 měsíců

Dobrý den, nevím, co mám dělat. Jsem 12 let ženatý a mám dceru. Vlastně krátce po narození dcery (nyní 11let) u nás nastala velká krize, hádky. Nakonec jsme to tak nějak ustáli, ale bohužel vztah je poničený, zcela chybí intimita, doteky, sex, jakékoli sdílení – kromě „provozu“. Snažil jsem se zaměřit na dceru, kterou miluji, a práci. S manželkou vycházím korektně. Bydlíme u jejích rodičů, vše je jakoby ok, vztahy bezproblémové. Jenže ten nedostatek intimity mě trápil dlouhodobě a nakonec se stalo, že jsem před rokem potkal jinou ženu. Nejdřív jsme si psali, denně, totální duševní spřízněnost, virtuální emoční nevěra. Pak jsme se i začali scházet. Velmi si rozumíme. Je o 5 let mladší, rozvedená, s dětmi. Zjistil jsem, že ji opravdu miluji, i když jsem nikdy nevěru neplánoval. Ona mé city opětuje. Začal jsem uvažovat, že odejdu od manželky, i když je to těžké rozhodnutí. Jenže…manželka, která zatím nic netuší, začala marodit. Myslel jsem, že počkám, až se z toho dostane, jenže se to nezlepsuje. Není to nic smrtelného, ale je to dlouhodobá nepříjemná záležitost, která se nejspíš sama hned tak nevyřeší…pokud vůbec. Jsem z toho nešťastný. Nejsem bídák, abych opouštěl nemocnou ženu, ale na druhou stranu manželství je již mnoho let nefunkční. Moje milenka – i když to slovo se mi k ní vůbec nehodí – je chápavá a trpělivá, ale roky na mě asi čekat nebude. A já bych ji tak moc chtěl…je to skutečně láska mého života, nejsem typ, který se stále zamilovává. Jak si však sám před sebou mohu ospravedlnit svůj odchod od manželky? Bojím se taky, že mě všichni zavrhnou, že přijdu o dceru. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 10 měsíců

Milý Šimone,
moc pěkný – moc nechápu, jak mužete mluvit o vyřešené manželské krizi bez obnovy intimity  citové a fyzické. 
Ohledně toho, jak ustát přeskupení vztahů bez ztráty sebeucty, tedy tak, abyste mohl rozvíjet zdravé vztahy, by bylo lepší, kdybyste mne kontaktoval osobně nebo online https://rovena.info/psycholog-online-na-telefonu.html .
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.