Sestra má psychické problémy po smrti maminky

Renáta zeptal se před 9 měsíců

Dobrý den,
sestra se už rok točí v kruhu psychických problémů. 
Nespí od 4h . někdy bloudí i na místech kde to zná, někdy mi i bez důvodů vynadá a má výpadky paměti a myšlení. 
Ale není to pokaždé, má to jen někdy a začalo to před rokem, co nám zemřela maminka. Sestra u maminky bydlela s přítelem 10 let.Oba se po smrti maminky začali k sobě  chovat zle, přítel na ní jen křičí a už jí poslal i do Bohnic sanitkou,tam zjistili nervové zhroucení, ona za tři týdny podepsala reverz a šla domů. Vše se ale zlepšilo napůl, napůl funguje a napůl ne.
Včera se na mě obrátila příbuzná sestřinýho přítele, že u ní byli 14 dní na návštěvě a že jí máme někam vzít k doktorovi, že byla úplně mimo.
Já se se sestrou vídám jednou za 14 dní,na jeden den a vždy přijde včas a nebloudí.Byla u mě na víkend a i spala. 
Mám zato, že její přítel je agresor, který na ní útočí ,už ji i hodil,tvrdila mi že ho vyprovokovala.
Dá se jí nějak pomoci  a lze jí nějak přemluvit, ať se nebojí léčit nebo odejít od něj?
Ona veškeré nápady odmítá, návštěvu lékaře, nové bydlení. 
Děkuji 
S pozdravem 
Černá Renáta 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 měsíců

Milá Renátko, 
vím, že je to někdy smutné i náročné dívat se na někoho blízkého, kdo si ubližuje. Jak píšete: „Ona veškeré nápady odmítá, návštěvu lékaře, nové bydlení.“  – pokud je svéprávná – nezbývá nic jiného, než ji její příběh požehnat … asi to její duše tak potřebuje … je dobré, že ví, že se na vás muže obrátit, že muže počítat s vaší podporou …  Pozorování nezávislé třetí osoby je varujicí – ale také tak úplně nevím, co s tím. Je dobré, že vdíte, že u vás je orientovaná – možná byste mohla někdy pobýt vy u ní delší čas … skutečně takhle od pc se těžko dělá soud …
Přeji vše dobré.  
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.