Sexuální zneužívání sourozencem

Sandra zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, abych objasnila celou situaci, chci zmínit, že je to několik let od doby, kdy zneužívání probíhalo. Když se to všechno dělo bylo mi 6 let. Trvalo to soustavně přes rok. Zneužívala mě vlastní starší sestra, je o šest let starší než já. Během toho jsem si ve svém věku plně neuvědomovala, co se děje. Nutila mě k orálnímu sexu i k líbání … podávala mi to ve smyslu různých divných her, kde jsme si hráli na doktory a nutila mě se svléct. Dnes je mi 21 let a celý život jsem to potlačovala, nedokázala si přiznat, co se skutečně tehdy dělo. Když tohle všechno probíhalo bylo sestře 12 let. Měla tedy dostatečný věk na to, aby věděla, že co dělá není správné. Pamatuju si, že jsem ji poslouchala na slovo. Vynutila si z moji strany autoritu pomocí strachu, který jsem vůči ni po celou dobu cítila. Diktovala mi i věci typu jaké barvy mám mít ráda, jaké oblečení mám nosit, jaký mám mít účes, zkrátka všechno hýbala se mnou jako s panenkou, co nemá právo o sobě rozhodnout. Nikdy jsme o tom v dospělosti nemluvily. Zneužívání trvalo přes rok pokaždé, co jsme jeli na chatu, odehrávalo se to také v našem společném pokoji… Spory mezi námi začaly když mi bylo čtrnáct a byla jsem ve věku, kdy už jsem se sebou přestala nechávat hýbat a začala mít své názory a vzbuřovala se proti těm jejím. Od té doby už na mě moje sestra začala kašlat a házela na mě taky různé věci před jejím přítelem, aby ze mě udělala s prominutím idiota.
Začala jsem o tom mluvit koncem minulého roku v prosinci, když jsme se pohádaly. Sestra mě pomlouvala, různě si věci přibarvovala a tak. V důsledku toho nekonečného vymýšlení z její strany jsem ji napsala zprávu, kde o zneužívání píšu. Její odpověď měla znění, že za to vlastně nemohla, že nevěděla, co dělá, protože ji bylo 12 let. Jenže já si pamatuju jak se mnou manipulovala, jak mě ke všemu donutila. Sestra bydlí už jinde má přítele, se kterým se nemáme v oblibě spíš se nesneseme i díky tomu, co mu bůhví moje sestra všechno navykládala. Já bydlím s rodiči, ještě mě čekají dva roky studia. Sestra jezdí k rodičům na návštěvu, kde stále bydlím a rodičům to říkat nechci, mámu by to určitě hrozně zničilo, když bych ji řekla, co mi ta zrůda dělala. Tátovy to nemůžu říct už vůbec. Chci aby za to nesla následky, aby ji to neprošlo jen tak bez jakéhokoli povšimnutí. Moje sestra je hodně pomstychtivá a vypočítavá, manipuluje s lidmi. Nevím, co mám dělat ale chci aby za svoje činy nesla zodpovědnost. Chci se tedy poradit, co bych měla udělat?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Sandro,
nevím v tomto příběhu, co si představujete pod tím, aby nesla následky…. přirozený následek je, že pokud vás pomlouvá a osočuje nyní, tak se s ní nebudete bavit…. jinak moc nevím, o jakých alternativách uvažujete…?
Doporučuji, abyste vy vnímala své pocity a své pocity uzdravila…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.