sklony k afektivnímu jednání

dully zeptal se před 10 měsíců

Dobrý den,
můj problém vám asi bude připadat malicherný, přesto nad ním často přemýšlím a obavám se jestli nebude pramenit z něčeho hlubšího. U některých lidí mohou jisté podněty, na první pohled, z nepochopitelných důvodů vyvolávat afekty. V mém případě je spouštěčem těchto afektu situace, kdy muži prožívají slast z pohledu na nahou nebo spoře oděnou ženu. Rovněž mě iritují jevy jako je prostituce a striptýz. Všechny tyto situace mají společný fakt že se nejedná o vzájemnou interakci dvou osob, ale spíše se jedná o tzv. sexuální objektifikaci žen. V těchto situacích pociťuji silné návaly vzteku, které se dají zmírnit agresí nebo sexem.  Může se v mém případě jednat o projevy osobnostního nebo sexuálního narušení?
Pro úplnost bych chtěla ještě dodat že jsem žena, věk 30 let, trpím úzkostnou poruchou, rovněž trpím vaginismem, který ale v současné době úspěšně léčím, a mám sklony jednat afektivně, v konfliktních situacích.
Předem děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 10 měsíců

Milá Dully.
váš problém mi nepřijde malicherný, ale způsob napsání mi přijde takový, že hledá spíše diagnózu, nikoliv řešení. Na stranu druhou vám gratuluji k úspěšné léčbě vaginismu – jakou cestou se vám to daří? Bývá to často složité … Přeji cestu k harmonickému životu i k sebepoznání a uzdravení narušených částí duše – skrze poznání, přijetí a transformaci.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.