sklony k afektivnímu jednání

dully zeptal se před 3 měsíce

Dobrý den,
můj problém vám asi bude připadat malicherný, přesto nad ním často přemýšlím a obavám se jestli nebude pramenit z něčeho hlubšího. U některých lidí mohou jisté podněty, na první pohled, z nepochopitelných důvodů vyvolávat afekty. V mém případě je spouštěčem těchto afektu situace, kdy muži prožívají slast z pohledu na nahou nebo spoře oděnou ženu. Rovněž mě iritují jevy jako je prostituce a striptýz. Všechny tyto situace mají společný fakt že se nejedná o vzájemnou interakci dvou osob, ale spíše se jedná o tzv. sexuální objektifikaci žen. V těchto situacích pociťuji silné návaly vzteku, které se dají zmírnit agresí nebo sexem.  Může se v mém případě jednat o projevy osobnostního nebo sexuálního narušení?
Pro úplnost bych chtěla ještě dodat že jsem žena, věk 30 let, trpím úzkostnou poruchou, rovněž trpím vaginismem, který ale v současné době úspěšně léčím, a mám sklony jednat afektivně, v konfliktních situacích.
Předem děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 měsíce

Milá Dully.
váš problém mi nepřijde malicherný, ale způsob napsání mi přijde takový, že hledá spíše diagnózu, nikoliv řešení. Na stranu druhou vám gratuluji k úspěšné léčbě vaginismu – jakou cestou se vám to daří? Bývá to často složité … Přeji cestu k harmonickému životu i k sebepoznání a uzdravení narušených částí duše – skrze poznání, přijetí a transformaci.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.