smutek

Hanka zeptal se před 4 týdny

Dobrý den, omlouvám se, že otravuji, ale celý život jsem bývala velmi veselá osoba, nějaké smutky a pochyby jsem neřešila, vždy jsem věřila jen v dobré konce.
Maminka byla vážně nemocná, poté sestra, ale ani na okamžik mě nenapadlo přemýšlet černě. Obě se uzdravily a jsem moc ráda, stále něco přicházelo a vyřešilo se.
Bývala jsem štastná, i když jsem se špatně vdala, rozvedla jsem se, poté jsem měla přítele, byl zlý rozešla jsem se s ním, trvalo sledování ,až byl za to trastaný.
Mám moc hodné dospělé dcery, pracovité a obě žijí hezký život, jsem jako kvočna a asi je svojí láskou obtěžuji, ale miluji je na de vše.
Máme krásný vztah, i když mně někdy kárají, že to se svoji láskou přeháním.
v srpnu nám umřel 18 ti letý pejsek a mě to úplně rozdrtilo, změnilo, trpím strachem o všechny, pejsek Dragoušek mi strašně chybí , odešlo kus mě.
Byl to opravdu člen naší rodiny.
mám strach ze všeho, bojím se o děti o rodiče o přítele, kterého mám a je moc hodný.
Stále , i když nechci mám v hlavě divné scénáře, neumím už se radovat jako dřív, strašně mě to trápí.
Pracuji jako prodavačka, jsem turistka, miluji chození po lese, denně chodím a to mě nabíjí, ale ten strach, že jsou rodiče staří, ty věčné otázky v hlavě ,kolik let rodiče tady budou? 
Strach o dcery a o přítele.
Nevím si rady.
Dřív se chodili lidé ke mně pro radu, pořád jsem se smála a nyní potřebuji radu já.
Mám prostě divný strach, který neumím vyhnat z hlavy.
Prosím o radu, žádná antideprasiva nechci jíst, jen by mě zajímalo, co člověka tak změní?
Proč chybí ta radost  ta chut ,kterou dřív člověk bral jako samozřejmost.
Velice děkuji za odpověd a přeji krásný den.
Hanka 
 
 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 dny

Milá Hani,
z vašeho psaní je cítit milá zralost, vyrovnanost.
Jediné, co vám chybí na cestě zrání je přijetí konečnosti života … nebo-li lpění na životě … je to takový koloběh a to, že vnímáme vděčnost za to, co je, umíme život žít a naplnit, je to, co dělá život lidský lidským … věřím, že i váš pejsek z pohledu svého psího života prožil s vámi krásný život…  a tak i rodiče … jak se říká, je štěstí, když nejdřív umře děda, pak táta, pak syn … 
A za mne smrt je jen přechod … kam, jak – to můžeme jen tušit … ale je … 
věřím, že vám odtruchlení smrtelnosti blízkých a naší vlastní vám vrátí radost do života přítomného.
Přeji vše dobré

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.