Sociální fobie

Tess zeptal se před 3 měsíce

Dobrý den, mám menší problém. 
Nemám rozbor odborníka ale mám pocit že trpím sociální fobií. Právě jsem dokončila školu, s nátlakem okolí se přestěhovala k tátovi a teď si musím hledat práci. Hrozně to odkládám, snažím se hledat něco co by mi vyhovovalo ale jakmile padne řeč na práci a jestli už něco mam, není mi dobře, chce se mi brečet a nejraději bych si zalezla a nikdy nevyšla ven. Bojím se něco si najít, z důvodu hodně lidí, práci s lidmi nebo s velkým počtem lidí či celkové komunikace. Bohužel moje vzdělání mě dost omezuje a nevím jak to řešit. Rodina na mě tlačí, ať už si něco najdu, taky ohledně přispívání peněz ale nerozumí tomu co a jak cítím.  

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 měsíce

MIlá Tess,
chápu rodinu i vás. 
Jak si představujete svůj další život? Jaká k tomu vede cesta? Ano, člověk by měl jednat v souladu se sebou, se svou duší … Vhodné je o duši pečovat průběžně. Strach … co s ním? V tuto chvíli ovládá vás.  Strach – může člověka požrat a zastavit v pohybu. Strach – ničitel života.
Co s ním? Kde se vzal? Můžu se na něj dívat aspon tak, že sice ho mám, ale neřídí můj život… ? k tomu je třeba určité psychologické dovednosti. 
Když budete mít chut – mužete mne kontakotvat – třeb i s rodiči.
Přeji vše dobré.
 
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.