Sociální úzkost

Týna zeptal se před 2 roky

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak se přemoci a stát se ze striktního stydlivého introverta normálně fungující člověk? Jak si zvýšit sebevědomí a najít sebelásku? Stydím se jen otevřít pusu. Stydím se i pozdravit například staré spolužáky kvůli případné negativní reakci. Čekám vždy na první krok od nich. Bojím se zlých reakcí/výsměchu  ostatních.Nedokázala jsem nikdy jít iniciativně první kvůli strachu/studu z „odmítnutí/odstrčení/výsměchu.Trvá dlouho, než si k někomu „najdu cestu“. Nechci se odtahovat od lidí, ale mám strach se připojit. Dnešní doba je o to zlejší, ale nechci být furt sama. Prosím, poraďte mi něco, čím tohle vyřešit. Předem díky. 
 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Týnko,
je třeba se vydat na cestu, která je náročná … proguglete „trénování sociálních dovedností “  a najděte v té oblasti nějaký dlouhodobější skupinový kurz, výcvik, ohledně hlubinných strachů a emocí s tím spojených, doporučuji individuální práci např. u mne a propojit EFT a léčivou meditaci … 
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.