sociopat

Niki zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, narazila jsem bohužel nejspíše na sociopata. Během měsíce co jsme se poznali jsem opustila práci, že mi tvrdil že nemusím dělat podřadnou práci a zajistí mi vlastní podnikání, nebo se o mě postará. Obklopil mě láskou a dary a měla jsem se jako v pohádce a plánoval se mnou rodinu, že jsem ta jediná se kterou chce dítě. Říkal mi jak uděláme dětský pokoj a snažili jsme se o dítě. Na Valentýna jsem mu předala dárky a řekl, musíme si promluvit, tak říkám tak povídej…“no víš já už dítě vlastně nechci a nemá to mezi námi cenu, chci si život užívat“. A druhý den mi zabalil věci a řval na mě ať si všechno vezmu a odejdu. S brekem jsem odjela a jeho chování bylo od toho večera velmi chladné v breku mi řekl, jsi sobecká už jsi mě třikrát vzbudila a spi. Kulil na mě oči a viděla jsem úplně jiného člověka, než jsem znala a nechápala kde se taková zlost v něm bere. Já ho milovala a byla zničená proč mi to udělala tvrdil mi, že jsem nebyla upřímná a je rád, že na o přišel, že ho intuice nezklamala. Tím, že jsem byla na zhroucení rozhodla jsem se odletět a najednou mi volal, že se třeba k sobě vrátíme, že se polepším a třeba mě o změní a že by za mnou na dovolenou přiletěl. Ze začátku jsme si psali a potom najednou ticho. Po návratu jsem mu psala a opět se vyhýbal se konverzaci a když jsem mu volala tvrdil, že má další hovor, že musí končit a to dělal pokaždé. Přitom žádný další hovor tam nebyl. Psala jsem mu tedy znovu a on mi jen napsal, že už to tak necítí a nechce mě vidět. Napsala jsem mu, že to respektuji a ať mi vrátí zbytek mých nesbalených věcí. Napsal, že vše vyhodil, že jsem mu to řekla a přitom o byla lež. Začala tedy hádka a teď chce p mě vrátit všechny dary, že jsem nevdečná a ponižuje mě, že já nejsem normální a že nikdy nebudu mít peníze, když jsem tak hamižná atd…co mám od takového člověka dále očekávat? Svojí expřítelkyni dal k soudu a je hodně zámožný a myslí s, že je nepřemožitelný a nadlidský. Nevím jak bude reagovat dál sociopat a je mi jasné, že teď zná mé slabiny a i jsem mu řekla, že je sociopat a nikdy nereaguje na co sám nechce a poslední zpráva byla jak jsem mu strašně ublížila a bude chtít vrátit vše do posledního puntíku. Dva dny se neozval.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Niki, 
bohužel jste narazila na psychosociálně nezdravého člověka – mužeme říkat, třeba sociopata.  Velmi rychlý nástup plánování budoucnosti, a vytvoření zdání ideálního romantického vztahu právě velkými gesty je takovým znakem. Opustit svuj život po měsíční známosti poukazuje i na vaši nevyrovnanost, nezralost. 
Podle toho, co píšete, doporučuji přerušit zcela kontakt a veškeré své citové investice odepsat. Prostě uznat – že jste se zapletla s hodně divným člověkem a potřebujete být sama sebou – postarat se zase o sebe.  Co bylo bylo – ted je ted – zavřít, škrtnout a jít dál. Říci si, že to byla divoká epizoda vašeho života – se ztrátami, ale že na nich život nestojí, že dokážete stát v plné síle v přítomnosti a tvořit si konstruktivně svou přítomnost kámen po kameni.
Přeji vše dobré.
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.