sociopat

Niki zeptal se před 12 měsíců

Dobrý den, narazila jsem bohužel nejspíše na sociopata. Během měsíce co jsme se poznali jsem opustila práci, že mi tvrdil že nemusím dělat podřadnou práci a zajistí mi vlastní podnikání, nebo se o mě postará. Obklopil mě láskou a dary a měla jsem se jako v pohádce a plánoval se mnou rodinu, že jsem ta jediná se kterou chce dítě. Říkal mi jak uděláme dětský pokoj a snažili jsme se o dítě. Na Valentýna jsem mu předala dárky a řekl, musíme si promluvit, tak říkám tak povídej…“no víš já už dítě vlastně nechci a nemá to mezi námi cenu, chci si život užívat“. A druhý den mi zabalil věci a řval na mě ať si všechno vezmu a odejdu. S brekem jsem odjela a jeho chování bylo od toho večera velmi chladné v breku mi řekl, jsi sobecká už jsi mě třikrát vzbudila a spi. Kulil na mě oči a viděla jsem úplně jiného člověka, než jsem znala a nechápala kde se taková zlost v něm bere. Já ho milovala a byla zničená proč mi to udělala tvrdil mi, že jsem nebyla upřímná a je rád, že na o přišel, že ho intuice nezklamala. Tím, že jsem byla na zhroucení rozhodla jsem se odletět a najednou mi volal, že se třeba k sobě vrátíme, že se polepším a třeba mě o změní a že by za mnou na dovolenou přiletěl. Ze začátku jsme si psali a potom najednou ticho. Po návratu jsem mu psala a opět se vyhýbal se konverzaci a když jsem mu volala tvrdil, že má další hovor, že musí končit a to dělal pokaždé. Přitom žádný další hovor tam nebyl. Psala jsem mu tedy znovu a on mi jen napsal, že už to tak necítí a nechce mě vidět. Napsala jsem mu, že to respektuji a ať mi vrátí zbytek mých nesbalených věcí. Napsal, že vše vyhodil, že jsem mu to řekla a přitom o byla lež. Začala tedy hádka a teď chce p mě vrátit všechny dary, že jsem nevdečná a ponižuje mě, že já nejsem normální a že nikdy nebudu mít peníze, když jsem tak hamižná atd…co mám od takového člověka dále očekávat? Svojí expřítelkyni dal k soudu a je hodně zámožný a myslí s, že je nepřemožitelný a nadlidský. Nevím jak bude reagovat dál sociopat a je mi jasné, že teď zná mé slabiny a i jsem mu řekla, že je sociopat a nikdy nereaguje na co sám nechce a poslední zpráva byla jak jsem mu strašně ublížila a bude chtít vrátit vše do posledního puntíku. Dva dny se neozval.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 11 měsíců

Milá Niki, 
bohužel jste narazila na psychosociálně nezdravého člověka – mužeme říkat, třeba sociopata.  Velmi rychlý nástup plánování budoucnosti, a vytvoření zdání ideálního romantického vztahu právě velkými gesty je takovým znakem. Opustit svuj život po měsíční známosti poukazuje i na vaši nevyrovnanost, nezralost. 
Podle toho, co píšete, doporučuji přerušit zcela kontakt a veškeré své citové investice odepsat. Prostě uznat – že jste se zapletla s hodně divným člověkem a potřebujete být sama sebou – postarat se zase o sebe.  Co bylo bylo – ted je ted – zavřít, škrtnout a jít dál. Říci si, že to byla divoká epizoda vašeho života – se ztrátami, ale že na nich život nestojí, že dokážete stát v plné síle v přítomnosti a tvořit si konstruktivně svou přítomnost kámen po kameni.
Přeji vše dobré.
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.