Špatná meditace

V. zeptal se před 1 rokem

Dobrý den,
mám dotaz ohledně jakéhosi „útlumu mozku“. Byla jsem studentkou, učila jsem se dobře, první dva roky na VŠ jsem měla dokonce stipendium (jednu známku jsem vždy doopravila během prázdnin). Pak jsem úplně normálně nastoupila do třetího ročníku a zlomilo se to. Najednou jsem měla obrovské problémy s učením, „mozek vypnutý“, potíže se soustředěním, nemožnost si ani po dlouhých hodinách učení něco zapamatovat. Nic se nezměnilo, jen mě napadá, že jsem někdy v té době začala zkoušet meditovat – soustředění se na dech, snaha „vypnout mozek“ – zbavit ho jakýchkoli myšlenek. Po meditaci jsem nikdy neměla „nakopnuté“ soustředění, naopak jsem měla úplně vymeteno a přišla jsem si úplně hloupá, a že v té hlavě nic není. Je možné, aby to bylo z toho? Je cesta, jak z toho ven? Obtíže se nelepší a přetrvávají již řadu let.
Děkuji za odpověď

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá V.,
mno – zvláštní … zvláštní, že jste si přišla uplně hloupá … stav ideál je – aby spolupracovala energie pánve/životní síla s láskou/srdcem s rozumem/mozkem …  asi to vypnutí mozku jste dala absolutní – tak ho/mozek zkusit podobnou cestou zapnout k tomu, aby sloužil k tomu, co je třeba … 
To, že píšete řadu let – to mne zneklidnuje …  je motivace/zápal  k tomu, mít zapnutý mozek… a jak se vám žije v každodennosti s vypnutým mozkem? umím si představit, že to nemusí být špatně … lidé točí v hlavě mnoho zbytečných myšlenek … 
Přeji vše dobré.
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.