Špatná výslovnost

Lucie zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, mám takový “hloupý” problém. Neděje se to často, každopádně jsem si všimla, ze občas mluvím blbosti. Třeba místo konvice řeknu konvite apod. V hlavě slovo vyslovím správně, ale potom řeknu nějakou blbost..Také neumím nějaké slova vyslovit.. čtu článek a slovo přečtu špatně ( lehká slova ).Stalo se mi to už několikrát , naposledy včera před kamaradkou kterou znám už 3 roky a koukala na mě jako bych byla retardovaná a naprosto jí chápu. Děje se mi to jen s lidma, který jsem delší dobu neviděla, před rodinou a lidma které vidim pravidelně se mi tohle neděje, proto mě napadlo, jestli to nemá něco společného se stresem/studem? Strašně me to trápí a cítím se trapně, je mi 23 let.Ještě chci podotknout, že jsme tohle nikdy driv neměla, teprve tak 2 roky.
Dekuji za radu , popřípadě , jestli to mám nějak řešit, nějaké cvičení nebo s tím někam zajít.. protože takhle to dal nejde

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Lucie,
pravděpodobně je to výsledek nějaké drobného zámotku v nervové soustavě – v jednom období se mi stávalo občas, že jsem něco pomotala – maximálně jsem se tomu já či okolí pousmála …  navrhuji k tomu přistupovat s láskou k sobě – pousmát se a ne stresovat … podle mého, čím víc tomu budete věnovat pozornost, tím horší … 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.