Špatné vzpomínky

Veronika zeptal se před 4 měsíce

Dobrý den,
 
mám „problém“. Na Facebooku jsem v jedné skupině o kočkách. Vloni 25.11. nabízela jedna starší paní kocoura (taktéž staršího), po zemřelé majitelce, na dožití ke starší osobě do bytu. Tak jsem se nabídla, že se zeptám babky. Pak jsem se jich zeptala, jestli by nevadil balkon. Jenže ty ženské ve skupině to špatně pochopily, hned jestli by ten kocour byl pořád zavřený na balkoně a následně se do mě pustily. Pak jedna starší paní o mě napsala, že když říkám babičce „babka“, jak bych říkala kocourovi a ve finále mě titulovala ostudou. Jenže babičkám „babka“ se říká na Vysočině (můj otec je z Třebíče) a v jiných koutech republiky. Jenže to ta frajerka zřejmě neví, jinak by >50% populace titulovala ostudou. Vsadím se, že by mi to do očí neřekla, přece jenom se to snadno píše přes PC než říká do očí. Jenže jsem pak časem na tu událost zapomněla, jenže jsem od 10/2020 studovala polštinu a tak jsem si z nudy nedávno četla všechny maily mezi učitelkou a spolužačkou, no a tam jsem narazila na mail, kde jsem 25.11.2021 psala, že jsem ráda, že ta hodina odpadla, protože jsem docela fest naštvaná a že bych na ně byla zbytečně protivná. Najednou se mi vrátily ty vzpomínky a od té doby mi to straší každý den v hlavě, dokonce i přemýšlím, co jsem měla tehdy napsat. No a když jsem se tehdy bránila a vysvětlovala, jak jsem to myslela, tak se mi smály a když se tě starší paní ozvala máma, tak najednou dělala mrtvého brouka.
 
Co mám dělat? Jak mám na ten den zase zapomenout? S takovouhle jsem tak akorát na prášky.
 
Děkuji.
 
Veronika K.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 měsíce

Milá Veru,
co napsat – nejlépe si uvedomit, že je  to pryč a nechat to být – nedávat žádnou energii tomu – ani myšlenky – ani nic jiného … 
Pokud to takto snadno nedokážete, je třeba si udělat analýzu svých pocitu a ty proměnit. Při konzultaci online mohu s vámi projít cestu, jak na to … jak je uvidět, procítit, pojmenova t a poléčit, propustit.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.