Tereza Jirušková zeptal se před 1 týdnem

Dobrý večer
Již je tomu delší čas, co jsem dělala přijímací zkoušky na střední školy. Ve škole mám vynikající prospěch a všichni učitelé na mě sázeli, že s nima nebudu mít problém. Jenže v okolí před a po přijímacích zkouškách jsem trpěla depresemi a vůbec mi nešlo se soustředit a vnímat. Takže mi nevyšly a nebyla jsem přijatá ani na jedno z gymnázií. Naštěstí pro mě vysvitlo slunce a nakonec jsem na odvolání byla přijata. ( výsledky bylo 42 čj a m 21 – což není vůbec špatné, na to jaký byl tlak a všechny problémy okolo)
Ikdyž tam jsem, tak stále poslouchám od své matky řeči typu :,, Prostě ses nedostala, tak asi na to nemáš, měla si jít na střední a ne na gympl,, a pak vždy říkám,, Mami ale ty víš, že jsem chytrá a nemyslím jen to doložené prospěchem, jen se mi to nepovedlo. Natož ona vždy : ,, No, až tak si nevěř, prostě si průměr, ale to je dobrý neboj. Jen asi na to nemáš ”
Tyhle slova mě vždy položí na zem. Sama jako malá měla málo sebevědomí a její rodiče ji moc v tom nepomáhali, takže mi teď spíše přijde, že vše dává na mě. Jenže je těžké s těmito slovy pracovat, hrozně bolí a ničí vždy můj celý den a akorát s eopet vracím do depresí. (které mi rodiče neberou vážně, když to mají podložené)
 
Pak je tu otec, ten neustále nadává a je negativní, vždy říkám ať se kouká na svět lépe, ať se snaží ve všem najít to krásné nebo ať není aspoň tak zaujatý. Začne na mě řvát jak mé názory jsou cituji:,, Hovna,, a že nic o životě nevím atd. Jenže já miluji lidi, miluji komunikaci a práci s nima a nedovedu myslet jak on. Nemyslím si, že je to naivní, ale povznášející. Celý můj život a jednání je ponořené do pochopení, lásky a optimismu, což on nechápe. A každé jejich slova o tom jak nejsem dost chytrá, když inteligence je to nejsilnější co mám . Že ideologie v které žiji je dost k ničemu, protože není jejich a v poslední řadě, že mé jednání, není takové jak by si představovali…. Tak každá tahle věta, souvětí, slovo… Mě pomalu trhá a ikdyž se snažím seberealizovat a uklidnovat se psaním.. Je to každým dnem těžší.
Představte si, že jste v kleci, kde vás každý den krmí kaši negace a vy do té doby, dokud vám nebude 18, nemůžete uletět pryč. Děsí mě to. 
Samozřejmě mi dost věcí dají a stará ji se o mě, ale já chci cítit tu podporu a zájem, to je pro mě prioritní. 
Děkuji předem za odpověď ☀️
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.