Špatný vztah s rodiči

Natálie Hrdličková zeptal se před 4 roky

Dobrý den, ráda bych se vám svěřila s mým dlouhotrvajícím problémem. Od malinka jsem bývala tiché, hodné dítě. Když jsme s bratrem byli malí, naši rodiče se dost často hádali a to tak, že lítalo i sklo v kuchyni. S bratrem jsme to dost špatně snášeli. Někdy se dokonce i mlátili. Dodnes spolu ale vydrželi. Moje matka je panovačná, hodně přísná. Měla jsem vždy malé sebevědomí. Myslím si, že to bylo kvůli tomu, že se mně máma snažila ponižovat, hodně mě urážela sprostými nadávkami, někdy mě i bila. Táta byl vždy ten, co se mně zastal, ale neviděl co se doma děje, protože byl v práci. Měla jsem strach se někomu svěřit i tátovi, protože vím, že by máma řekla, že před tátou dělám ufňukánka a je to tak i dodnes. Vozil nás na kroužky, jezdil s námi do kina a trávil s námi volný čas. Máma většinou seděla u televize, když jsme hráli nějakou hru a neměla zájem se s námi bavit. Odjakživa jsem ve škole patřila k těm, co mají dobré výsledky i chování. Přišlo mi vždy, že mám blíže ke kamarádkám, než k vlastní matce. Když jsem se ji snažila nějak zavděčit, stejně jsem byla nakonec špatná a neschopná. Když přišla střední, byl to pro mě trochu šok, hlavně množství učení. Neměla jsem se komu svěřit se svými problémy a vztahy. Nikdy se mě máma nezeptala, jestli mě něco trápí. Každý den s něčím doma pomáhám. Jeden de jsem například psala seminárku a měli jsme toho do školy moc, tak jsem tolik nepomáhala a ráno jsem si ohřála mléko v mikrovlnce. Někdy se mikrovlnka trochu zapaří a tak mi hned nadala, hnusně na mě křičela. Řekla mi, že si neumím ani ohřát mléko v mikrovlnce a sprostě mi nadávala a hned mi vyčetla předchozí den, že jsem s ničím nepomohla, že jaké by to bylo kdyby mi smazala seminárku z počítače, že pořád jen uklízí. Přitom tam, kde udělám nepořádek, tak si po sobě vždy vše uklidím i po bratrovi, který je neschopný po sobě zasunout židli a mu nikdy nenadá. On si může dovolit být drzý, hnusně se k rodičům chová, ale kdybych udělala něco podobného, tak jsem vždy já ta nejhorší. Mám přítele a museli jsme řešit antikoncepci. Dělají se genetické testy kvůli trombóze a embolii, která je možná při braní hormonálních pilulek. Tyto věci se stydím řešit s tátou, takže jsem přišla za mámou a litovala jsem. Nebyla schopná si se mnou o tom klidně promluvit a nadala mi, že žádné testy se už nedělají a nutila mi antikoncepci. Než jsme měli jet k doktorovi, začala jsem to probírat i před tátou a ten se mě zastal, o všem si se mnou promluvil a řekl mi, že mi klidně zaplatí tu nejvhodnější pro mě pokud bude potřeba a že si mám zvolit, co bude vyhovovat mě, ale že se mám poradit s doktorem. Budu moc ráda za každou radu. Děkuji

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 roky

Milá Natálko,
chápu, že hledáte cestu k sobě, ke své síle a lásce. Potřebujete uzdravit svou vitřní holčičku, která si přeje být pochopena mimkou. Nejprve bude třeba uzdravit bolest, kterou hočička cítí ze vztahu s mámou.  Omlouvám se, ale nevidím, nečtu dotaz, na co se mne ptáte. Také nevím, kolik vám je let a zda s rodiči žijete …. je prima, že máte fajn vztah s tátou.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.