Stále přemýšlím nad expřítelem

Eliška zeptal se před 4 měsíce

Dobrý den,
můj dotaz je zvláštní a nechci říct, že by mě nějak trápil, ALE – jsem už více jak půl roku ve skvělém vztahu. Předtím jsem měla vztah s manipulátorem, despotou, sobcem a lakomcem v jednom. Teď, když to čtu, musím se tomu smát jak jsem byla pitomá a co všechno jsem si nechala skoro rok líbit. Ponížení, manipulace apod. Jenže, i když jsem v novém vztahu, ve kterém jsem absolutně spokojená a šťastná – každou noc před spaním se mi začne v hlavě „promítat film“ kdy vstupuji do bytu svého ex, odemknu si a centimetr po centimetru jdu jeho bytem a opakuji si a prohlížím, kde co měl (knihy, polička, háčky, židle, ručníky a kartáčky v koupelně, kuchyň, každý detail..)…dokud neprojdu celým jeho bytem. Nemohu se od toho nijak oprostit, ex tam vlastně ani není, i když občas si vzpomenu i na něho. Ovšem jen jak vypadal a jaký měl hlas a také, co všechno bylo špatně. Nic pozitivního. Tohle se mi opakuje den co den asi 2 měsíce a nevím, jak s tím naložit a hlavně co to znamená? Vždyť ex mi rozhodně nechybí (jediné, co bylo skvělé, byl sex – myslím, že i kvůli tomu jsem ve vztahu vydržela déle než bylo nutné). Nikdy jsem intimní život nezažila tak silný jako s ním, ale to je tak všechno. Teď prostě nechápu, proč se mi vrací tato vzpomínka a téměř každý večer procházím každičkým koutem jeho bytu…jako by si můj mozek chtěl zapamatovat každý detail a nechtěl na nic zapomenout. Nechápu to. Snažím se myslet na jiné věci, ale myšlenky se mi vždy vrátí zpět. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 měsíc

Milá Eliško,
ono se to neopakuje – vy dovolujete svému mozku toto činit. Asi by bylo vhodné podstoupit terapii, léčebnou meditaci na vyrovnání se se vztahem k dotyčnému. mělo by to proběhnout na urovni Miluji tě – miluješ mě. Odpouštím ti – odpouštíš mi. Žehnám ti – žehnáš mi. A přeji tobě i sobě svobodu na všech urovních v zájmu veškerenstva. 
Přeji vše dobré. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.