Strach z lidí

Kateřina Pajasová zeptal se před 4 roky

Dobrý den, obracím se na Vás, protože potřebuji psychologa. Mám rok a půl partnera. Vše klaplo, akorát občas mi vadilo narušení soukromí od jeho matky, přes to jsem jeho maminku měla ráda. Asi před pěti lety jsem začala mít bolesti u srdce. Poslali mě na EKG a tam nic nezjistili a musela jsem tam stále chodit. Svěřila jsem věc přítelově mamince. Píši Vám toto jen abych nastínila situaci. Nyní jsem byla delší dobu pod psychickým i fyzickým nátlakem. Byla jsem unavená a snažila se všem vyjít vstříc. Vše si nechávala pro sebe, abych nikomu neublížila. Bohužel po posledním incidentu jsem upadla a způsobila si úraz. Když jsem se probrala v nemocnici volala mi sestra a ošklivě mi vyndala. Řekla jsem ať mi dají pokoj, když mi jeho i vlastní rodina vrazila kudlu do zad. V nemocnici mi museli dávat léky abych byla v klidu. Nejvíce mě zarazilo, když mi řekli, že jsem přítelovi zničila život a můj otec řekl, že žádné problémy se srdcem nemám a celá rodina řekla, že si vymýšlím. Zůstala při mě jen vlastní maminka. V noci někdo volal do nemocnice, představil se jménem moji maminky a řekl, že chci spáchat sebevraždu. A to už jsem vůbec neunesl. Kvůli Korona víru mi zakázali přítele vidět. Byla jsem zoufalá. Nikdo mi nevěřil a já nevěděla jestli chci žít dál. Do lepšího stavu mě dostali sestřičky a lékaři. Když mě propustili opět se na mě valili tyto věci. Začala jsem se bát lidí a kromě maminky nemohu nikomu věřit. Sestra mi ublížila a je na straně přítelovi rodiny. Stále jsem si říkala, že vše zvládnu. Měla jsem stavy strachu a deprese. Když jsem myslela, že jsem na tom dobře zavolala jsem jeho rodině. Bylo mě oznámeno, že důvěra je pryč a já se budu muset hodně snažit aby mi někdy něco věřili. Do rodiny k nim už nepatřím a stále chtějí moji lékařskou zprávu, s čímž nesouhlasí moje maminka, protože ani tak by mi nevěřili a aby si celá rodina jeho i moje sedla a promluvili jsme si. Já však nemohu mezi lidi normálně natož k lidem, kteří mi dávají najevo mé chyby a nedůvěru čtyři dny jsem nespala a nejedla a i když mám snahu nejde to. Proto jsem se rozhodla vzhledem k situaci oslovit Vás. Přeji hezký den K. Pajasová 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 roky

Milá Kačko, 
dělá to na mne dojem, že by bylo vhodná online konzultace, při které bychom se soustředily na vaše pocity a zkusily je proměnit tak, abyste našla cestu ke své síle.
Je třeba obrátit pozornost k sobě od závislosti na tom, co si myslí druzí, byt to byly blízcí… (v principu jim lékařskou zprávu ukázat můžete, pokud nemáte co tajit)
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.